افریقا دومین قاره پهناور جهان پس از آسیا است. قاره سیاه در حال حاضر مأمن میلیاردرهایی با ثروتی بالغ بر یک میلیارد دلار است.

به گزارش افکارنیوز ، نام آفریقا یادآور کشورهای پهناور و فقیر با شهروندانی سیاه پوست و بدون لباس است. ولی به لطف رشد اقتصادی یک دهه گذشته، قاره سیاه در حال حاضر مأمن میلیاردرهایی با ثروتی مبالغ بر یک میلیارد دلار است.

در حالیکه بانک جهانی در ارزیابی جدید خود از آفریقا، شهروندانی که زیر خط فقر زندگی می کنند (درآمد روزانه کمتر از یک دلار) را ۵.۴۸ درصد عنوان کرده که نسبت به سال ۱۹۹۹ حدود ۵.۹ درصد کاهش داشته است، مجله آفریقایی «ونتور آفریقا» تعداد میلیاردرهایی که در این قاره زندگی می کنند را ۵۵ نفر اعلام کرده که ثروت بالای یک میلیارد دارند.

بر اساس فهرست میلیاردرهای فوربس، ۲۰ تا ۲۵ میلیاردر جهان آفریقایی هستند ولی شاید تعداد انگشت شمار آنها در آفریقا زندگی می کنند. فوربس همچنین تعداد میلیاردهای آفریقایی تبار را ۵۱ نفر و آسیایی تبار را ۳۹۹ نفر معرفی کرده است.

در این گزارش ۴ میلیارد آفریقایی را که در آفریقا هم زندگی می کنند معرفی کرده ایم.

«آلیکو دانگوت» (Aliko Dangote)

ثروت: ۲.۲۰ میلیارد دلار

این میلیاردر اهل نیجریه بیشتر ثروت خود را از سرمایه گذاری در معدن، سیمان، فرآورده های غذایی و نفت خام بدست آورده است.

«آلن گری» (Allan Gray)

ثروت: ۵.۸ میلیارد دلار

«گری» نیز از میلیاردرهای نیجریه است که بخش اعظم ثروت خود را از سرمایه گذاری در صنعت نفت بدست آورده است.

«مایک آدنوگا» (Mike Adenuga)

ثروت: ۸ میلیارد دلار

این میلیاردر اهل نیجریه ثروت خود را از سرمایه گذاری در عرصه نفت و صنعت ارتباطات کسب کرده است.

«فلورونشو آلاکیا» (Folorunsho Alakija)

ثروت: ۳.۷ میلیارد دلار

«آلاکیا» با مدرک طراحی لباس از دانشگاه لندن بخش زیادی از ثروت خود را با سرمایه گذاری در بخش صنعت نفت، مُد و چاپ بدست آورده است. او همسر سابق دیکتاتور معروف نیجریه «ابراهیم بابا گیندا» است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات