درحالی مدیرعامل پردیس بنگاه های املاک را عامل خریدوفروش غیرقانونی امتیاز مسکن مهر می داند که رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید براین که نمی توانیم ازحق ممانعت کنیم، گفت: برای خرید و فروش مسکن مهر و امتیاز آن کد رهگیری صادر می شود.

به گزارش افکارنیوز ، مصطفی قلی خسروی افزود: «نمی توانیم تحت هیچ شرایطی از حق ممانعت کنیم و وقتی حقی برای کسی ایجاد می شود این فرد می تواند آنرا واگذار کند. بنابراین هیچ کس هم نمی تواند از حق ممناعت کند، تمام. »

وی تصریح کرد: فرض کنید فردی در طرح مهر پول داده یا واحد مسکونی خود را تحویل گرفته است، فرزند همین شخص مریض شده و نیاز مالی دارد و می خواهد مسکن خود را می خواهد بفروشد، بگوییم ملک خود را نفروشد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس مشکل واگذاری امتیاز مسکن مهر را فروش آن از سوی فروشنده به چند نفر دانست و برخی بنگاه های املاک را عامل بروز این مسئله اعلام کرد.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در واکنش به این اظهارات، گفت: اگر همین چیزی باشد، تقلب است و با آن برخورد خواهد شد. اگر متوجه این تخلف شویم بلافاصله بنگاه را پلمب می کنیم. اما این که گفته می شود کسی حق ندارد بفروشد، خیر، کسی نمی تواند از حق ممانعت کند.

قلی خسروی افزود: کد رهگیری برای جلوگیری از تخلف ایجاد شده، اگر قرارداد فاقد این کد باشد که معامله اعتبار ندارد. اما چنانچه کد رهگیری داشته باشد اعتبار دارد و با توجه به این که کد رهگیری کد پستی را قفل می کند دیگر نمی توان ملک را به چند نفر فروخت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای خرید و فروش مسکن مهر نیز کد رهگیری صادر می شود، تصریح کرد: فرقی نمی کند هر قراردادی که تنظیم می شود باید دارای کد رهگیری باشد.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که خرید و فروش امتیاز مسکن مهر نیز کد رهگیری دارد، تاکید کرد: برای فروش امتیاز مسکن مهر نیز باید قرارداد تنظیم شود و هر قراردادی کد رهگیری می خواهد.

 این در حالی است که هم اکنون امتیاز مسکن مهر توسط بنگاه های املاک به صورت قولنامه ای خرید و فروش می شود، مسئله ای که واکنش مدیرعامل شرکت عمران پردیس را به دنبال داشت. مهدی هدایت در این باره به تسنیم گفت: خرید و فروش امتیاز مسکن مهر توسط بنگاه های املاک انجام می شود و پیگیری ها از اتحادیه کشوری مشاوران املاک نیز در این رابطه نتیجه ای نداشته است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات