اگرچه رکود در بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی طی چند ماه گذشته هنوز تاثیر کامل خود را بر میزان رونق و حجم خریداران در بازار مسکن نداشته است، اما از سوی دیگر حداقل باعث شده است تا برخی از فروشنده ها قیمت های پیشنهادی خود را کاهش دهند

به گزارش افکارنیوز ، نکته جالب این مساله، بی اعتنایی خریداران به افت قیمت های فروش است چراکه متقاضیان در بازار فروش همچنان معتقدند اگرچه عده ای از مالکان ارزش واحدشان را کاهش داده اند، اما جا برای کاهش بیشتر وجود دارد.

عده ای از متقاضیان در بازار مسکن در واکنش به قیمت های پیشنهادی فروش و اجاره، اظهار می کنند با وجود اینکه قیمت فروش واحدهای مسکونی به دلیل عدم استقبال خریداران افت کرده است و از طرف دیگر با اتمام فصل اجاره، حجم تقاضا به طور چشمگیری کاهش یافته است و این دلایل موجب شده است تا قیمت های داغ مالکان سرد شود، اما همچنان نرخ های پیشنهادی از توان متقاضیان واقعی مسکن خارج است.

یکی از مصرف کننده ها در بازار اجاره درباره وضعیت فعلی نرخ های اجاره عنوان کرد: آیا یک واحد ۴۲ متری برای زندگی یک خانواده مناسب است؟ واقعا چه مساله ای باعث شده است تا چنین شرایطی در بازار اجاره حکمفرما شود تا متقاضیان به اصطلاح نقره داغ شوند؟

وی در ادامه اظهار کرد: بنده بیش از ۱۰ روز است که به دنبال واحدی در بازار اجاره هستم؛ چرا صاحبخانه یکباره اجاره بها را از ۱۵ میلیون تومان ودیعه به اضافه ۷۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه به ۳۰ میلیون تومان ودیعه و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه افزایش داد.

این مستاجر تاکید کرد: اکنون در وضعیتی هستیم که اجاره یک واحد ۸۵ متری کمتر از ۳۰ میلیون تومان ودیعه و یک میلیون تومان اجاره ماهانه نیست و چنین قیمت هایی برای متراژی که مناسب یک خانواده است موجب شده تا همچنان به جست وجوی واحدی مناسب ادامه بدهم.

وی به مسوولان مربوط بیان کرد: درآمدهای ناچیز متقاضیان در بازار مسکن کفاف نرخ های نجومی اجاره را نمی دهد.

علاوه براین، یکی از متقاضیان در بازار خرید مسکن گفت: همان واحدهایی که تا دو سال پیش متری یک تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود چه اتفاقی روی داد که حالا به طور غیراستاندارد و غیر معقول افزایش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: اکنون اگر کسی درآمد ماهانه حداقل یک میلیون تومان خود را سالانه پس انداز کند بعد از ۱۲ سال به نرخ الان می تواند یک واحد نقلی در یک منطقه تقریبا بی کیفیت خریداری کند آن هم به این شرط که تمامی خرج های زندگی بر عهده شخص دیگری باشد!


در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات