وزیر راه و شهرسازی گفت: خانه سازی به روش مسکن مهر گرفتار کردن دولت های آینده و مردم است.

به گزارش افکارنیوز ، عباس آخوندی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره سرنوشت مسکن مهر اظهار کرد: این نوع خانه سازی گرفتار کردن دولت های آینده و مردم است. بسیاری از این واحدهای مسکونی فاقد آب و گاز و فاضلاب و خدمات است و ما در دولت به شدت گرفتار این کار هستیم.

وی گفت: مرتب از من درباره توقف مسکن مهر سوال می شود. این طرح طرح جالبی نبوده و بنابراین باید متوقف شود. اینکه در جاهای نامرغوب و نامناسب خانه ساخت، درست نیست. مسکن فقط چهاردیواری و خانه نیست. مردم حمل و نقل و روابط اجتماعی و خدمات می خواهند.

آخوندی گفت: ما به تعهدات دولت قبل پایبندیم اما باید دانست هم اکنون ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مسکن مهر فاقد امکانات است و این طور نمی شود کشورداری کرد. نمی شود خلق الله را به بیابان برد. باید دید هزینه فایده چه بوده است؟

وی همچنین اظهار کرد: قرار بوده که ساخت مسکن مهر به نفع طبقات کم درآمد باشد اما عملا به نفع طبقه متوسط شده و بنابراین هدف خود را تامین نکرده است.

همچنین از وزیر مسکن سوال شد: گفته می شود که در مورد مسکن مهر نرخ های متفاوتی بیش از مبلغ قرارداد گرفته شده که وی در این باره گفت: اینها حرف های دولتی نیست. اساس کار این بوده که مبلغی را مردم و مبلغی را بانک ها بگذارند. این طرح دولتی نیست که از دولت می پرسید. اما در هر حال از آنجا که در دولت قبل بوده ما درباره تعیین قیمت ها تا این لحظه مقاومت کردیم. تا این لحظه هم به همه پیمانکاران اعلام کرده ایم که به قراردادهای خود پایبند باشند.

همچنین از وزیر مسکن پرسیده شد، گفته شده که شما طرحی را پیشنهاد کردید که طی آن ابزار مالیاتی تدوین شود تا قرارداد اجاره مسکن از یک سال به سه سال افزایش پیدا کند، آخوندی در این باره گفت: باید لایحه اش را تهیه کنیم و به مجلس ببریم و برای آن قانون تصویب کنیم. در این زمینه در حال بحث و بررسی هستیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات