برخی ارگان ها و نهادهایی که دارای سهمیه مسکن مهر بودند اما پروژه آنها تاکنون وارد فاز عملیاتی نشده، از اعضای خود خواسته اند برای پس گرفتن وجوه پرداختی به سرپرستی های تعیین شده مراجعه کنند.

به گزارش افکارنیوز ، شواهد حاکی از آن است که وعده وزیر راه و شهرسازی مبنی بر توقف مسکن مهر در حال محقق شدن است و برخی نهادها که از متقاضیان مسکن مهر ماههاست وجوهی دریافت کرده بودند از آنها خواسته اند تا جهت عودت وجه پرداختی خود به سرپرستی های ثبت نام شده خود مراجعه کنند.

در پیامک هایی که به تازگی برای برخی از متقاضیان مسکن مهر پردیس که حدود ۸ ماه پیش مبلغ ۵ میلیون تومان واریز کرده اند آمده است: «متقاضی مسکن مهر پردیس با توجه به سیاست های دولت در امر مسکن هیچگونه ثبت نام مسکن صورت نمی گیرد لذا خواهشمند جهت عودت وجه پرداختی خود به سرپرستی بنیاد تعاون استان تهران مراجعه نمایید. »

این پیامک در حالی به متقاضیان مسکن مهر ارسال شده که وزیر راه و شهرسازی بر متوقف شدن مسکن مهر تاکید دارد.

آخوندی چهارشنبه هفته گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت تاکید کرد که ادامه مسکن مهر متوقف است و دیگر ثبت نام جدیدی صورت نمی گیرد. با این وجود مسئولان وزارت راه و شهرسازی از جمله شخص اول این وزارتخانه همواره بر تکمیل واحدهای ساخته شده به منظور تحویل به متقاضیان تأکید کرده اند.*بدون هماهنگی ثبت نام کرده بودند

مهدی هدایت مدیرعامل شهر جدید پردیس در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا این پیامک ها با هماهنگی شرکت عمران پردیس ارسال شده است، گفت: قطعاً این طور نیست و احتمالا این نهادها خودسرانه و بدون هماهنگی با شرکت عمران از متقاضیان وجه دریافت کرده اند.

وی با تأکید مجدد بر اطلاعیه شرکت عمران پردیس که هفته گذشته منتشر شد، ادامه داد: ثبت نام مسکن مهر به جهت تکمیل ظرفیت در فازهای مختلف شهر جدید پردیس، متوقف شده و انجام نخواهد شد لذا از مراجعه برای ثبت نام جداً خودداری شود.

در این اطلاعیه آمده بود که به دلیل تکمیل ظرفیت، متقاضیانی که به هر دلیل (فرم ج) ایشان بررسی نشده است؛ اعم از تایید یا رد و به مرحله افتتاح حساب نرسیده اند، فعلاً امکان بررسی فرم (ج) و اختصاص شماره حساب به آنها مقدور نیست.

هرگونه ادعای ثبت نام، تایید فرم (ج) افتتاح حساب، تایید شرایط ۵ سال سکونت و… که از سوی بعضی از اشخاص حقیقی یا حقوقی و یا واسطه های خرید و فروش، طرح می شود؛ به هیچ وجه صحت ندارد لذا توصیه اکید می گردد در این خصوص مراقبت و مواظبت لازم به عمل آید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات