شرایط جدید ترخیص کالاهای اولویت گروه ۱۰ (کالاهای لوکس) و خودروهای وارداتی بالای ۲۵۰۰ سی سی از گمرک اعلام شد.

به گزارش افکارنیوز ، محمدرضا نادری درباره ترخیص ۱۲ هزار خودروی وارداتی بالای ۲۵۰۰ سی سی که در انتظار ترخیص از گمرکات کشور هستند، گفت: براساس مصوبه ۲۱/۶ / ۹۲ هیات وزیران، کلیه کالاهای اولویت گروه ۱۰ که خودروهای با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی نیز در آن طبقه بندی شده است، به شرطی که تاریخ صدور قبض انبار آنها تا تاریخ ۲۱ / ۶ / ۹۲ باشد، می توانند به سازمان توسعه تجارت و یا استان های مجاز به ثبت سفارش کالای در گروه کالایی ۱۰ مراجعه کرده و نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند.

معاون فنی و گمرکی گمرک ایران افزود: متعاقب متقاضیان می توانند به گمرک مراجعه کرده و کالاهای خود را به ۲ برابر سود بازرگانی و رعایت سایر مقررات ترخیص کنند.

وی خاطرنشان کرد: این مصوبه و دستورالعمل تنها مخصوص خودروهای وارداتی بالای ۲۵۰۰ سی سی نیست بلکه گروه کالایی اولویت ۱۰ که تا تاریخ ۲۱ / ۶ / ۹۲ از مناطق گمرکی، مناطق ویژه و آزاد نیز وارد شده باشند و دارای قبض انبار تا تاریخ مذکور باشند را نیز در بر می گیرد.

 واردات خودروهای با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی حدود یکسال پیش بر اساس مصوبه دولت متوقف شده بود که اخیرا این مصوبه ابطال شده است.

در حال حاضر ۱۲ هزار خودروی با این مشخصات در گمرکات کشور در انتظار ترخیص هستند که با مصوبه آزادسازی واردات به زودی ترخیص خواهند شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات