رئیس کمیسیون عمران مجلس، درباره توقف طرح مسکن مهر که این روزها صحبت آن از سوی برخی از مسئولان مطرح است، گفت: در شرایطی که هنوز هیچگونه طرحی جایگزین پروژه مسکن مهر نشده سخن گفتن از توقف طرح مسکن مهر، به افزایش نرخ مسکن منجر خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز ، سید مهدی هاشمی با اشاره به اینکه نرخ مسکن با عرضه و تقاضای آن رابطه ای نزدیک دارد، گفت: عرضه و تقاضای مسکن رابطه مستقیمی با هزینه های تمام شده آن دارد، لذا تحت هر شرایطی باید میزان عرضه و تقاضای مسکن را حفظ کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: مسکن مهر تا حدودی توانست به عرضه مسکن در کشور کمک کرده و تقاضا برای بازار مسکن را کاهش دهد.

وی در واکنش به تغییر نام مسکن مهر به مسکن اجتماعی که توسط وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد شده است، تصریح کرد: اعضای کمیسیون عمران و نمایندگان مجلس، با تغییر نام مسکن مهر به پروژه مسکن اجتماعی و یا هر نامی دیگر هیچگونه مشکلی ندارند.

هاشمی با اشاره به اظهارات اخیر آخوندی وزیر راه و شهرسازی، که بیان کرده طرح مسکن مهر باید متوقف شود، گفت: در شرایطی که هنوز هیچگونه طرحی جایگزین پروژه مسکن مهر نشده و حتی مسکن اجتماعی نیز درحد یک اسم و نام مطرح است، سخن گفتن از توقف طرح مسکن مهر، به افزایش نرخ مسکن منجر خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: تا زمانی که پروژه جدیدی جایگزین مسکن مهر نشده و به تصویب نرسیده، مطرح کردن چنین سخنانی و انتقاد از طرح مسکن مهر، به مصلحت کشور و بازار مسکن نیست، چراکه این اظهارات می تواند بازار مسکن را ملتهب و بسوی افزایش قیمت سوق دهد.

رییس کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: وزیر راه و شهرسازی با حضور در مجلس شورای اسلامی طی هفته جاری، راجع به بخش مسکن و همچنین طرح مسکن مهر و موضوعات مربوط به آن، پاسخگوی سوالات نمایندگان خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات