وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: شرکت ایزو ایکو متعلق به وزارت صنعت بود و از سوی دیگر دولت بدهی به وزارت دفاع داشت بنابراین ایزو ایکو بابت رد دیون به وزارت دفاع واگذار شد و اگر دولت بدهی ما را بدهد ایزو ایکو را پس می دهیم.

به گزارش افکارنیوز ، از پانزدهمین همایش صنایع دریایی سردار حسین دهقان امروز در حاشیه این همایش و در نشستی خبری اظهار داشت: ایزو ایکو در قانون بودجه سال ۹۱ به عنوان بخشی از مطالبات وزارت دفاع از سوی وزارت صنعت به ما واگذار شد و مراحل واگذاری شرکت سیر قانونی و طبیعی خود را اجرا می کند.

وی ادامه داد: اگر دولت بدهی ما را به ما پرداخت کند شرکت ایزو ایکو را به آنها برمی گردانیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره هواپیماهای پهن پیکر و ۱۵۰ نفره اظهار داشت: ساخت این هواپیماها تصمیم قطعی و در سطح ملی است و وزارت دفاع امروز دانشگاه های مختلف کشور را در طراحی هواپیماهای مختلف به کار گرفته است.

وی با اشاره به وجود توانایی و ظرفیت برای ساخت هواپیما اظهار داشت: مجموعه اقدامات صورت گرفته و گام های بعدی در این باره ما را به هدف نزدیک می کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره فراهم سازی امنیت در منطقه خلیج فارس اظهار داشت: ما در ایجاد امنیت در خلیج فارس برتر هستیم و فقط کشور ایران توانایی تأمین امنیت این منطقه را فراهم می کند و کشور دیگری قدرت تأمین امنیت این منطقه را ندارد.

دهقان یادآور شد: درباره مبادلات هیات نظامی و خارجی در این وزارتخانه به دنبال دیپلماسی فعال هستیم که با هدف ارتقاء امنیت و ثبات در منطقه پیگیری می شود.

تأکید کرد: قطعا حضور بیگانگان در خلیج فارس منجر به نوعی بی ثباتی خواهد بود.

وی همچنین درباره هواپیما S۳۰۰ توضیح داد: در این رابطه قرارداد با طرف روسی داشته ایم اما به دلیل تحریم، کشور روسیه از اجرای آن امتناع کرد در حالیکه باید طرف مقابل به تعهدات خود عمل کند.

وی با بیان اینکه خلیج فارس همچنان منبع تأمین انرژی دنیاست یادآور شد: بسیاری از کشورهای دنیا به خلیج فارس وابسته هستند و اقتصاد کشورها با خلیج فارس و تنگه هرمز گره خورده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات