مدیرعامل سایپا خبر داد

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با توجه به ارزبری کم خودروهای پرتیراژ سایپا، افزایش قیمت قابل توجهی در این خودروها نخواهیم داشت.

سعید مدنی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، درباره سرنوشت محاسبه قیمت خودروها با ارز آزاد، اظهار کرد: با توجه به ارزبری پایین خودروهای پرتیراژ سعی می کنیم با افزایش تولید و بهره وری، بخشی از زیان های تولید را جبران کنیم.

وی ادامه داد: قیمت خودروهای با ارزبری بالا نیز متناسب با تفاوت قیمت ارز و با نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت، شورای رقابت و با کسب مجوزهای مربوطه تعیین خواهد شد البته در خودروهایی مانند مگان تغییر قیمت نخواهیم داشت.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت مشکلات خودروسازان درباره کاهش هزینه های تولید و هماهنگی با ارگانهای ذیربط و رفع مشکلات پیش رو را پیگیری می کند، خاطرنشان کرد: نتیجه این اقدامات کمک می کند تیراژ تولید محصولات افزایش یافته و به نوعی خودروهای خود را از ضرر خارج کنیم.

وی ادامه داد: به این ترتیب در قیمت خودروهای پرتیراژ که عمدتاً توسط اقشار ضعیف جامعه استفاده می شوند تغییر قابل توجهی نخواهیم داشت.

مدنی درباره تاثیرات تحریم بر صنعت خودرو اظهار کرد: تحریم هزینه های مضاعفی را به خودروسازان تحمیل کرده است اما اقدامات دولت تدبیر و امید در رفع مشکلات داخلی باعث شده تا عملکرد بهتری در مقابله با تحریم داشته باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات