در ماه سپتامبر صورت گرفت

دهلی نو در ماه سپتامبر ۲۹۶ هزار و ۱۰۰ بشکه نفت از ایران وارد کرده است که نسبت به ماه آگوست افزایش ۹۶.۲ درصدی را نشان می دهد؛ همچنین ایران به چهارمین تامین کننده نفت این کشور تبدیل شده است.

به گزارش افکارنیوز، واردات نفت هند از ایران در ماه سپتامبر نسبت به ماه پیش از آن ۹۶.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۹۶ هزار و ۱۰۰ بشکه در روز رسید.

بر اساس این گزارش، هند در ماه سپتامبر تقریبا ۲ برابر نسبت به ماه آگوست از ایران نفت وارد کرده است؛ دهلی نو در ماه آگوست ۱۵۱ هزار بشکه در روز نفت از ایران خریده بود.

متوسط واردات نفت هند در ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۳ معادل ۱۹۳ هزار و ۹۰۰ بشکه در روز تخمین زده شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد کاهش را نشان می دهد.

هند در بازه زمانی ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۲ به طور متوسط ۳۲۴ هزار و ۱۰۰ بشکه نفت در روز از ایران خریداری کرده است.

واردات نفت هند از ایران در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۲ حدود ۸.۱ درصد کاهش یافته است؛ ایران در سپتامبر ۲۰۱۲ معادل ۳۲۲ هزار و ۴۰۰ بشکه نفت در روز به هند صادر کرده است.

پالایشگاه مانگالور بزرگ ترین واردکننده هندی نفت ایران در ماه سپتامبر بوده است که ۱۳۳ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده است. مانگالور خرید نفت از ایران را از ماه آگوست پس از یک وقفه ۴ ماهه آغاز کرد.

ایران چهارمین تامین کننده بزرگ نفت هند در ماه سپتامبر شناخته شده است. این کشور در ماه آگوست در جایگاه نهم از این لحاظ قرار داشت.

دهلی نو اخیرا صندوقی به نام صندوق انرژی تاسیس کرده است تا به از بیمه گران محلی ارائه دهنده خدمات بیمه ای به پالایشگاه های این کشور حمایت کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات