با بازگشت حجاج و برگزاری مراسم مرسوم ولیمه، قیمت انواع کالاها در بازار با افزایش چشمگیری مواجه بوده است که در این میان، نوسان قیمت میوه بیش از هر کالای دیگری است.

به گزارش افکارنیوز ، با رو به اتمام رفتن مراسم حج تمتع و بازگشت برخی از حجاج به کشور، بازار برگزاری مراسم مرسوم ولیمه از سوی حجاج داغ است و همین امر سبب افزایش قیمت کالاها در بازار شده است، اگرچه کمبودی در کالاها احساس نمی شود، اما قیمت به شدت بالا رفته است.

افزایش قیمت به خصوص در میوه و تره بار بیش از هر کالای دیگر مشهود است و قیمت میوه به شدت بالا است. این در شرایطی است که برخی از میادین میوه و تره بار نیز میوه های دستچین را به قیمتی اندکی کمتر از بازار آزاد به متقاضیان می فروشند و از این طریق سود مناسبی را نصیب خود می کنند.

در عین حال مردم هم که با قیمت مناسب تری نسبت به بازار آزاد در میادین میوه و تره بار دسترسی به میوه دارند؛ ترجیح می دهند که از این میادین خرید کنند تا گرفتار چانه زنی و پرداخت قیمت بالا به فروشندگان نشوند؛ ضمن اینکه نرخ ها در میادین نیز مصوب است و همچون بازار آزاد، متفاوت و غیرقابل کنترل نیست.

هم اکنون قیمت انواع میوه در بازار آزاد با میادین میوه و تره بار از ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان اختلاف قیمت دارد و برخی از انواع میوه اگر به سمت دستچین شدن پیش رود، این اختلاف به ۴۰۰۰ تومان هم در برخی از انواع میوه به چشم می خورد.

قیمت انواع میوه در بازار

هم اکنون قیمت هر کیلوگرم خیار در میادین میوه و تره بار ۲۳۰۰ تومان و در بازار ۴۰۰۰ تومان است. همچنین هر کیلوگرم موز نیز در میادین میوه و تره بار ۳۱۵۰ تومان و در بازار آزاد ۴۰۰۰ تومان است. قیمت هر کیلوگرم انگور بی دانه نیز در میادین میوه و تره بار ۲۳۰۰ تومان و در بازار آزاد ۳۸۰۰ تومان است.

در این میان قیمت هر کیلوگرم نارنگی در میادین میوه و تره ۱۲۰۰ تومان و در بازار آزاد تا ۵۰۰۰ تومان هم عرضه می شود. هرکیلوگرم انار در میادین میوه و تره بار ۱۷۰۰ تومان است و در بازار آزاد تا ۳۰۰۰ تومان هم عرضه می شود.

قیمت هر کیلوگرم پرتقال تامسون جنوب در میادین میوه و تره بار ۱۷۰۰ تومان و در بازار آزاد ۲۵۰۰ تومان است. همچنین پرتقال شمال نیز در میادین میوه و تره بار به قیمت هر کیلوگرم ۱۲۰۰ تومان عرضه می شود که قیمت آن در مغازه های سطح شهر به ۳۰۰۰ تومان هم می رسد.

قیمت هر کیلوگرم انجیر زرد ۳۱۰۰ تومان، انگور بی دانه قرمز ۲۸۰۰ تومان، پسته تازه ۱۴ هزار تومان، خرمالو ۱۶۰۰ تومان، سیب سبز ۲۲۰۰ تومان، سیب قرمز ۳۱۰۰ تومان و شلیل شمس ۴۲۰۰ تومان است.

در عین حال قیمت برخی کالاهای اساسی نیز با بازگشت حجاج تغییر قیمت داشته است و تقاضا برای برخی کالاها افزایش یافته است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات