رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت:

رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است که نظام بیمار بانکی و ارزی کشور بزرگترین مشکل بر سر راه صادرکنندگان کشور است و دستگاههای مختلف باید در این زمینه به صادر کنندگان کمک کنند.

به گزارش افکارنیوز ، یحیی آل اسحاق در خصوص وضعیت صادرات در کشور اظهار داشت: روند توسعه اقتصادی کشور به تجارت و صادرات متصل است و در مقابل نیز امنیت ما به توسعه صادرات وصل است.

وی با بیان اینکه توسعه اقتصادی با استراتژی تجارت در یک راستا قرار دارند، خاطرنشان کرد: استراتژی تجاری نقش بسیار زیادی در توسعه و امنیت ملی دارد و در این راستا باید سعی کنیم موانع را شناسایی و برطرف کنیم، به نسبتی که زمینه برای صادرات آماده باشد حجم صادرات ۱۰ برابر افزایش پیدا می کند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه نقش فضای کسب و کار، چگونگی بوروکراسی اداری، نظام بانکی و حمل و نقل به نسبت سایر عوامل اهمیت بیشتری در صادرات دارد، تصریح کرد: همه این عوامل اهمیت خاصی دارد ولی مسئله نظام بانکی و ارزی یکی از مهمترین مشکلات اساسی صادرات است به نوعی که پیمان سپاری ارزی یکی از موانع پیشِ روی صادرکنندگان است و خوشبختانه آقای نعمت زاده وزیر صنعت با این موضوع موافق هستند و امیدواریم مشکل پیمان سپاری ارزی و مالیات صادرکنندگان حل شود.

آل اسحاق در پایان افزود: علاوه بر درآمد ارزی که صادرات دارد فضای توسعه اقتصادی کشور، اشتغال و تحرکی که صادرات روی کشور دارد از اهمیت بیشتری برخوردار است و پس از همه این مسائل باید بگویم اگر می خواهیم رشد اقتصادی داشته باشیم باید صادرات محور باشیم و مقام معظم رهبری و همه صاحب نظران نیز به این مسئله تأکید دارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات