با انتصاب معاون جدید اشتغال و توسعه کارآفرینی وزیر کار، ماموریتهای جدید این حوزه از سوی وزیر کار اعلام شد.

به گزارش افکارنیوز ، با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حسن طایی به عنوان معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال منصوب شد.

در حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است:

با توجه به دانش و تخصص، تعهد و سال ها تجربه جنابعالی در حوزه مطالعات و برنامه ریزی اشتغال، به موجب این حکم به سمت «معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال» منصوب می شوید. جنابعالی مستحضرید که اشتغال از دغدغه های جدی مردم و دولت است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در چارچوب قانون اساسی و سایر اسناد فرادستی، ماموریتهای مهمی در زمینه توسعه اشتغال بر عهده دارد، برنامه پیشنهادی اینجانب به مجلس شورای اسلامی برای تصدی وزارت، شامل ۱۰ بند و تفصیل آنها در عرصه اشتغال و بازار کار است.

از جنابعالی انتظار می رود با بکارگیری تمام توان کارشناسی و اجرایی وزارتخانه و استفاده از سایر توانمندی های موجود در کشور، نسبت به اجرایی و عملیاتی کردن این برنامه که سرفصل های آن در ادامه آمده است، اقدام فرمایید.

۱. ترویج و تقویت فرهنگ کار، تولید، کارآفرینی و استفاده از تولیدات داخلی با بهره گیری از نظام آموزشی، تبلیغی و رسانه ای کشور

۲. آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار و ارتقاء توان کارآفرینی با مسوولیت نظام آموزشی کشور و توام کردن آموزش و مهارت و جلب همکاری بنگاه های اقتصادی جهت استفاده از ظرفیت آنها.

۳. ایجاد فرصتهای شغلی پایدار با تاکید بر استفاده از توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان و آینده نگری نسبت به تحولات آنها در سطح ملی و جهانی

۴. ایجاد نظام جامع اطلاعات بازار کار

۵. کمک به بهبود محیط کسب و کار و ارتقاء شاخصهای آن و حمایت از بخش های خصوصی و تعاونی و فرهنگ رقابت

۶. توسعه همکاریهای بین المللی در حوزه اشتغال و بازار کار

۷. حمایت از گسترش و استفاده بهینه از ظرفیت های اقتصادی دارای مزیت کشور

۸. حمایت از تاسیس و توسعه صندوقهای شراکت در سرمایه برای تجاری سازی ایده ها و پشتیبانی از شرکتهای نوپا، کوچک و نوآور

۹. برقراری حمایت های موثر از بیکاری برای افزایش توانمندی های آنان در جهت دسترسی به اشتغال پایدار

۱۰. توجه ویژه به کاهش نرخ بیکاری استانهای بالاتر از متوسط کشور و حرکت به سمت ارتقای عدالت در اشتغال در مناطق مختلف

در ضمن به این امر عنایت داشته باشید که به دلیل ادغام صورت گرفته در خصوص سه وزارتخانه و تشکیل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ناهنماهنگی های موجود، تلاش برای ایجاد هماهنگی بین اجزای مختلف و پیشبرد امور بر مبنای نظامی هماهنگ اولویت داشته باشد.

همچنین از جنابعالی انتظار دارم به تولید ایده، فکر و دانش بنیان شدن تصمیم گیری ها و اقدامات در حوزه فعالیت خود عنایت تام داشته باشید و به تدریج عقلانیت، بلندمدت نگری و واقع نگری را که از ملزومات اعتدال است نهادینه سازید.

توفیق روزافروز جنابعالی را در انجام وظایفی که بر عهده می گیرید از خداوند متعال خواستارم" .

به گزارش ایسنا، حسن طایی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی است که پیش از این مسوولیت معاونت پژوهشی مرکز پژوهشهای مجلس و عضویت در هیات علمی مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی را در کارنامه خود دارد.

پیش از این علی اکبر لبافی عهده دار این سمت بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات