اگرچه برخی از بنگاهداران املاک فعال سعی دارند، اظهار کنند که عدم استقبال خریداران از بازار مسکن تاثیری بر قیمت ها نداشته است، اما شواهد در بازار فروش واحدهای مسکونی نشان می دهد که بی اعتنایی متقاضیان نسبت به خرید واحدهای مسکونی باعث شده است تا قیمت های پیشنهادی مالکان با افت مواجه شود.

به گزارش افکارنیوز ، واحدهای مسکونی لوکس و سوپرلوکس از گزند ارزانی در امان نمانده اند و این دسته از واحدها در هر منطقه از تهران با کاهش قیمت رو به رو شده اند یا اینکه فروشندگان واحدهای مذکور صحبت از تخفیف می کنند.

جزئیات ذکر شده در اغلب فایل های فروش واحدهای لوکس یا سوپرلوکس این روزها حاکی از جذب مشتری است. برای مثال فروشنده ای به برج نشینان در خیابان اقدسیه، مژده داده است که واحدش را با شرایط ویژه به خریدار عرضه می کند یعنی ۶۰ درصد مبلغ فروش را نقدی و ۴۰ درصد مابقی را طی ۶ ماه از خریدار دریافت می کند.

این واحد مسکونی۲۷۵ متر مربع است و جزو بالاترین طبقات به همراه کلیه امکانات است و همچنین از ۳۰۰۰ متر مشاعات برخوردار است. قیمت پیشنهادی این واحد، ۳ میلیارد تومان اعلام شده است. علاوه براین واحدی سوپرلوکس به متراژ ۲۲۷ متر مربع نوساز با کلیه امکانات در خیابان مرجان واقع در نیاوران به بازار فروش عرضه شده و مالک شرایط پرداخت اقساط را برای فروش واحدش در نظر گرفته است.

همچنین فروشنده ای در خیابان ولنجک اظهار کرده است که واحد سوپرلوکس ۲۸۹ متری خود را که از موقعیت و امکانات خاصی بهره مند است با توافق قیمت به متقاضی تحویل می دهد. از طرف دیگر عده ای از مشاوران املاک تصمیم دارند با تهدید خریداران، آنها را به خرید تشویق کنند!

در خیابان سعادت آباد یک واحد مسکونی ۲۶۰ متری به بازار فروش معرفی شده است و دلال فروش این واحد مسکونی بر این جمله تاکید کرده است: «آخرین روزهای خرید در کف قیمت» . فایل های مذکور در بازار فروش، نمونه ای از واحدهای مسکونی لوکس یا سوپرلوکس هستند که به دلیل نبود مشتری با شرایط ویژه فروش یا با قیمت زیر منطقه به خریداران عرضه شده است و این نوع فایل در بازار مسکن کم نیست.

حتی در محله های شمال تهران هم عده ای به دلیل نیاز و مشکل مالی مجبور به فروش واحدشان هستند. در خیابان نیاوران واحدی ۲۰۰ متری سوپرلوکس با ۲ پارکینگ زیر قیمت به فروش می رسد.


در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات