زنی در ایالت کالیفرنیا به خاطر استفاده از عینک گوگل هنگام رانندگی، جریمه شد.

به گزارش افکارنیوز ، سیسیلیا آبدی روز ۳۰ اکتبر به خاطر سرعت بالا و استفاده از عینک هوشمند گوگل در حال رانندگی، برگ جریمه ای دریافت کرد.

او به علت شکستن قانونی در ایالت کالیفرنیا جریمه شده که تماشای تلویزیون را هنگام رانندگی ممنوع می داند اما او در حال حاضر با ادعای این که دستگاه او هنگام رانندگی خاموش بوده، تلاش می کند تا این جریمه را از نظر قانونی به چالش بکشد.

آبدی از شبکه اجتماعی گوگل پلاس خود برای مستندسازی تجربه و همخوان کردن برگ جریمه اش استفاده کرده است.

در اسناد منتشرشده روی صفحه گوگل پلاس وی، پلیس او را به خاطر رانندگی با سرعت ۱۲۸ کلیومتر بر ساعت در منطقه ای که حداکثر سرعت تقریبا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت بوده جریمه کرده است.

محل جریمه سن دیگو و علت آن بر طبق سند منتشرشده" رانندگی با نمایشگرِ در دید راننده (عینک گوگل) " است.

به گزارش بی بی سی، وی در پیامی که در گوگل پلاس گذاشته می گوید که افسری که او را متوقف کرده گفته است، استفاده از عینک هوشمند خطرناک است زیرا می تواند حواس را از جاده و از سایر وسایل نقلیه پرت کند.

او در دفاع از خود گفت که به طور منظم در حالی که ابزارک های مختلفی به او متصل است، رانندگی می کند اما این وسایل در آن زمان، هرگز روشن نیستند.

عینک گوگل یک رایانه پوشیدنی است که با صدا و لمس کردن کنترل می شود و نتیجه فرمان ها روی عدسی و در دایره دید کاربر به نمایش در می آید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات