به دنبال اظهارات مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا مبنی بر لزوم اجرای محرک پولی قیمت جهانی طلا پس از ۶ روز کاهش متوالی آخرین ساعات روز گذشته با افزایش روبرو شد.

به گزارش افکارنیوز ، برخی مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا روز گذشته ضمن اشاره به روند بی ثبات و شکننده رشد و رونق اقتصادی این کشور بر لزوم و اهمیت اجرای محرک پولی ۸۵ میلیارد دلاری تاکید کردند.

بر اساس این گزارش فدرال رزرو آمریکا در نشست ماه گذشته خود بر ادامه اجرای محرک پولی تاکید کرده است. نشست آتی فدرال رزرو قرار است ۱۷ و ۱۸ دسامبر برگزار شود و کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو تا اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی اجرای محرک پولی را ادامه می دهد.

قیمت جهانی طلا پس از رشد متوالی در ۱۲ سال گذشته از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۰ درصد کاهش داشته است. قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۳ درصد رشد به بیش از ۱۳۱۷ دلار رسیده است. سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام گزارش جدید وزارت بازرگانی آمریکا در خصوص وضعیت بیکاران هستند. این گزارش روز جمعه منتشر خواهد شد.

نشست بانک مرکزی اروپا نیز روز پنج شنبه برگزار می شود و کارشناسان اقتصادی بر این باورند که با توجه با کاهش نرخ تورم منطقه یورو طی ماه اکتبر احتمال کاهش مجدد نرخ بهره اروپا وجود دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات