رئیس کانون سراسری انبوه سازان با تاکید بر اینکه انحصار بانک مسکن برای سپرده گذاری متقاضیان باید برداشته شود، گفت: طرحی را به دولت پیشنهاد دادیم که بر این اساس، انحصار بانک مسکن از سپرده گذاری متقاضیان مسکن مهر برداشته شده و فضای رقابتی بین بانک ها ایجاد می شود و بر این اساس، هربانکی که سود بیشتری را برای سپرده گذاران در نظر بگیرد، مشتری بیشتری هم خواهد داشت.

به گزارش افکارنیوز ، ایرج رهبر با انتقاد از انحصار یک بانک برای واریز پول متقاضیان مسکن مهر، اظهار داشت: طرحی را به دولت پیشنهاد دادیم که بر این اساس انحصار بانک مسکن از سپرده گذاری متقاضیان مسکن مهر برداشته بشود.

وی با اشاره به اینکه باید فضای رقابتی برای بانکها بوجود بیاید، بیان کرد: براساس این طرح هربانکی که سود بیشتری را برای سپرده گذاران در نظر بگیرد بطور طبیعی مشتری بیشتری هم خواهد داشت.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه راکد ماندن پول متقاضیان در بانک مسکن به ضرر آنها است، گفت: بانک ها تمایلی ندارند که سپرده ها را در اختیار انبوه سازان قرار دهد به دلیل اینکه هرچه زمان سپرده گذاری بیشتر باشد به نفع بانک است بنابراین پول را دراختیار انبوه سازان برای ساخت مسکن مهر قرار نمی دهد.

رهبر تصریح کرد: سپرده گذاری متقاضیان باید سوددهی داشته باشد در حالی که سال ها است پول آنها در بانک خوابیده و سودی هم به آنها تعقل نگرفته است اما دیگر بانک ها و به خصوص بانکهای خصوصی سود قابل توجهی را به سپرده گذاران می دهند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بانک با استفاده از پول مردم مصالح ساختمانی خریداری می کرد، گفت: درحالی که مصالح گران به دست انبوه سازان می رسید اما بانکها اقدام به خرید مصالح ساختمانی می کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات