همزمان با انتشار خبرهای مذاکرات ژنو ۲ قیمت ها در بازار طلا و ارز نزولی شده و برهمین اساس دلار هم اکنون با قیمت ۲۹۸۵ تومان و سکه نیز با کاهش ۲۹ هزار تومانی با قیمت ۹۱۷ هزار تومان فروخته می شود.

به گزارش افکارنیوز ، درحالی که در آخرین روز هفته گذشته نرخ دلار در بازار آزاد ۳۰۱۵ تومان بود صبح امروز (شنبه ۱۸ آبان ماه) و همزمان با گشایش بازار طلا و ارز در داخل کشور فعالان بازار به مذاکرات ژنو ۲ واکنش نشان دادند و به دنبال آن قیمت ها نزولی شدند.

برهمین اساس هم اکنون دلار با نرخ ۲۹۸۵ تومان، یورو با نرخ ۴۰۵۵ تومان، پوند انگلیس با نرخ ۴۸۰۰ تومان، یوان چین با نرخ ۵۰۶ تومان و درهم امارات متحده با نرخ ۸۱۸ تومان در صرافی های تهران قیمت گذاری شده و به متقاضیان فروخته می شود.

دلارفروش های خیابان فردوسی علت اصلی کاهش قیمت دلار را اخبار مثبت مذاکرات ژنو می دانند و می گویند: احتمالاً امروز قیمت ها با نوسانات زیادی همراه شود، البته این نوسانات عمدتاً نزولی خواهند بود.

* کاهش ۲۹ هزار تومانی قیمت سکه

کاهش قیمت تنها به بازار ارز ختم نشده چراکه هم اکنون قیمت های طلا و سکه در بازار سبزه میدان نسبت به پنج شنبه گذشته کاهش یافته اند به نحوی که هم اکنون هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ارزش ۹۱۷ هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ارزش ۹۱۷ هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی ۴۷۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی با ارزش ۲۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۱۸۰ هزار تومان قیمت گذاری شده و فروخته می شود.

لازم به یادآوری است که در آخرین روز هفته ای که گذشت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۹۴۶ هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ارزش ۹۴۴ هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی با ارزش ۴۸۳ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی با ارزش ۲۸۳ هزار تومان و سکه یک گرمی ۱۹۰ هزار تومان قمیت گذاری شده بود.

هر اونس طلای جهانی هم اکنون با قیمت ۱۲۸۹ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار داخلی با ارزش ۹۶ هزار و ۹۰۰ تومان نرخ گذاری شده و مورد مبادله قرار می گیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات