نماینده سازمان توسعه تجارت مالزی خواستار شد

با توجه به پیشرفت صنعت خودروسازی در ایران و مالزی، دو کشور می توانند همکاری خود در این زمینه را توسعه دهند.

به گزارش ایکوپرس، نماینده سازمان توسعه تجارت مالزی با بیان این مطلب گفت: صنعت خودروسازی ایران در زمینه تعمیق ساخت داخل پیشرفت بسیاری داشته به گونه ای که موفق شده ۹۵ درصد قطعات و مجموعه های مورد نیاز خودروسازی خود را داخلی سازی کند.

احمد احمدالرحمان که از ۱۵ سال پیش تا کنون هر سال به ایران آمده، روند پیشرفت صنعتی ایران به ویژه در خودروسازی را بسیار سریع توصیف کرد و گفت: خودروسازی در توسعه روابط دو کشور نقش مهمی دارد.

وی با اشاره به برنامه همکاری دو شرکت ایران خودرو و پروتون، اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک این همکاری از سر گرفته شود.

احمدالرحمان گفت: خودروسازی در مالزی نیز بسیار جدید و همانند ایران پیشرفت هایی در زمینه تولید داخل داشته است.

وی خواستار رفع موانع تجاری انتقال پول میان کشورها به منظور توسعه همکاری های تجاری و صنعتی شد و پیشنهاد کرد خودروهای مالزیایی در ایران تولید شود تا دو کشور در ارتقای سطح فناوری و کیفیت به هم کمک کنند.

این مقام تجاری مالزیایی که سازمان متبوعش وابسته به وزارت بازرگانی مالزی است، محصولات ایران خودرو را دارای توان رقابت در بازار آن کشور دانست و گفت: در این میان لازم است برخی قوانین مانند استانداردهای بازار مطابقت داده شود تا هرچه زودتر شاهد حضور محصولات ایران خودرو در بازار مالزی باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات