عناصر گروه تروریستی داعش در شهر مرزی رقه با شکنجه مردم و وضع مقررات و قوانین سختگیرانه، این شهر را تبدیل به شهر تورابورا در افغانستان کردند.

به گزارش افکارنیوز ، خبرنگار شبکه آمریکایی «سی ان ان» در گزارشی از شهر رقه نزدیک مرز ترکیه با انتشار تصاویری از کلیسای این شهر تأکید کرد که عناصر گروه موسوم به «دولت اسلامی در عراق و شام» (داعش) شهروندان سوری را در این کلیسا شکنجه می کنند.

وی در این گزارش، ماجراهای هولناکی را از شکنجه شهروندان به دست عناصر القاعده نقل کرد.

یکی از مردانی که در این کلیسا مورد شکنجه قرار گرفته بود، اظهار داشت در مدتی که در این کلیسا در اسارت عناصر داعش بود، هر ۱۵ دقیقه فردی می آمد و پس از ریختن آب روی او، به وی شوک الکتریکی وارد می کرد و به او لگد می زد.

به گزارش العالم، این خبرنگار تصریح کرد: عناصر القاعده این مرد را در خیابان ای رقه روی زمین کشیده و به کلیسایی بردند که به شکنجه گاه تبدیل شده است.

وی افزود: عناصر گروه داعش وابسته به القاعده در گشت های شبانه به قهوه خانه ها حمله کرده و از سیگار کشیدن شهروندان جلوگیری می کنند.

این خبرنگار تأکید کرد: مجازات تصویر برداری از زندگی شهروندان در رقه، شلاق است. حقوق زنان نیز در این شهر در حال پایمال شدن است و زنان علاوه بر آنکه مجبور شده اند مقررات ویژه ای را در خصوص پوشش رعایت کنند، حق ندارند منزلشان را بدون همراهی یکی از نزدیکان مذکر خود ترک کنند.

یکی از زنان رقه که صورت خودش را پوشانده بود، اظهار داشت: زنان در ساعات مشخصی حق خارج شدن از منزل را ندارند؛ اگر زنان مقرراتشان را رعایت نکنند آنها به زنان در خیابان ها سیلی می زنند و اکنون این شهر شبیه به افغانستان شده و مردم این شهر را تورا بورا (شهری در افغانستان) می نامند.

در این گزارش همچنین به مدرسه ای در شهر رقه اشاره شد که عناصر القاعده از آن به عنوان پایگاهی برای آموزش تفکرات خود در خصوص" خلافت اسلامی" به کودکان استفاده می کنند.

شهروندان ابتدای ورود القاعده به رقه تظاهراتی را جهت درخواست خروج آنان برگزار کردند، ولی این اعتراض ها با بازداشت شهروندان معترض سرکوب شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات