دومین برج بلند کلان شهر «نیویورک» است؛ البته تا پایان کار ساخت برج One World Trade Center که در روزهای پایانی سال ۲۰۱۳ میلادی افتتاح خواهد شد. رسانه ها این ساختمان را به عنوان بنایی برگزیده اند که با محیط زیست بالاترین سازگاری را دارد. معماران این ساختمان «کوک» و «معماران فاکس» هستند.

به گزارش افکارنیوز ، از مهم ترین نهادهای هرکشوری بانک های آن است. بانک ها قلب تپنده اقتصاد هر کشوری محسوب می شوند و روزانه پذیرای مراجعان زیادی هستند. احتمالا شما هم بارها و بارها به بانک های مختلف مراجعه کرده و از خدمات آنها بهره برده اید. در این مطلب البته حرفی از خدمات مختلف بانک ها نیست.

«سی ان ان» در مطلبی که به تازگی روی وب سایت خود منتشر کرده است به معرفی زیباترین ساختمان های بانک های دنیا پرداخته است. در صدر این ساختمان ها، برج بانک آمریکا قرار دارد. از بانک های آسیایی نیز برج بانک چین در هنگ کنگ، بانک توسعه اسلامی و بانک ملی دبی دیده می شوند. اما بدون شک عجیب ترین ساختمان به بانکی در آمستردام هلند تعلق دارد. در این مطلب با هشت بانکی آشنا می شوید که ساختمان هایشان باعث شده بیش از پیش موردتوجه قرار بگیرند.

برج بانک آمریکا /نیویورک ایالات متحده


این برج در سال ۲۰۰۹ میلادی بنا شده و ۳۶۶ متر ارتفاع دارد. «برج بانک آمریکا» رسما دومین برج بلند کلان شهر «نیویورک» است؛ البته تا پایان کار ساخت برج One World Trade Center که در روزهای پایانی سال ۲۰۱۳ میلادی افتتاح خواهد شد. رسانه ها این ساختمان را به عنوان بنایی برگزیده اند که با محیط زیست بالاترین سازگاری را دارد. معماران این ساختمان «کوک» و «معماران فاکس» هستند.


برج بانک چین /هنگ کنگ هنگ کنگ


معمار این بنای عظیم، «لئو مینگ پی» و همکاران وی بوده اند. ساخت این برج در ۱۸ آوریل ۱۹۸۵ میلادی آغاز و در سال ۱۹۹۰ نیز به پایان رسید. این برج در ۱۷ می ۱۹۹۰ نیز رسما افتتاح شد. ارتفاع این برج ۳۶۷.۴ متر است. این برج بلندترین ساختمان هنگ کنگ و آسیا طی سال های ۱۹۸۹ میلادی تا ۱۹۹۲ بوده است. «برج بانک چین» اکنون چهارمین آسمان خراش مرتفع هنگ کنگ است.


بانک سرمایه گذاری اروپا /لوکزامبورگ


«بانک سرمایه گذاری اروپا» که به اختصار «BEI» خوانده می شود یک موسسه مالی است که در سال ۱۹۵۸ میلادی تاسیس شده است. از ویژگی های منحصربفرد ساختمان این بانک این است که همه دفاتر آن به شکل V ساخته شده و با شیشه به همدیگر متصل شده اند. کارگزاران این بانک را اعضای اتحادیه اروپا تشکیل می دهند. نکته مهم این است که نبایداین موسسه را با بانک مرکزی اروپا اشتباه گرفت.


 برج ایسبانک /استانبول ترکیهبا ۱۸۱ متر ارتفاع، «برج ایسبانک» تا سال ۲۰۱۲ میلادی بلندترین ساختمان کشور ترکیه بوده است. معماران این ساختمان مهندسان Swanke Hayden بوده اند. بسیاری این برج را با آسمان خراش «ترامپ تاور» در نیویورک مقایسه می کنند. این برج ۵۲ طبقه اکنون چهارمین آسمان خراش مرتفع «ترکیه» و «بالکان» است. «ایسبانک» بین روزهای ۲۳ اوت تا ۲۶ می ۲۰۰۰ میلادی آغاز به کار کرد.


بانک توسعه اسلامی /جده عربستان سعودی


«بانک توسعه اسلامی» که به اختصار «ISD» خوانده می شود، یکی از موسسات بزرگ مالی توسعه ای بین المللی و از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی است که با هدف پیشبرد توسعه اقتصادی و پیشرفت اجتماعی کشورهای عضو و جوامع مسلمان کشورهای غیرعضو در تاریخ ۲۰ اکتبر ۱۹۷۵ میلادی از سوی ۲۲ کشور اسلامی و با سرمایه اولیه ۷۵۵ میلیون دینار اسلامی تاسیس شد.


بانک مکواری /سیدنی استرالیا


«مکواری» به عنوان بزرگ ترین ارائه کننده خدمات بانکداری سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه گذاری در «استرالیا» شناخته می شود. این بانک در سال ۱۹۷۰ به عنوان شعبه ای از بانک بریتانیایی «هیل ساموئل» فعالیت خود را در شهر سیدنی، تنها با ۳ کارمند آغاز کرد و در سال ۱۹۸۵ میلادی از «هیل ساموئل» تفکیک و به عنوان دومین بانک خصوصی استرالیا، تحت نام بانک مکواری ثبت شد.


بانک ملی دوبی/امارات متحده عربی

ساختمان بانک ملی امارات در «دوبی» یکی از مهم ترین بانک های امارات متحده عربی است. نمای ظاهری ساختمان همچون یک بادبان برافراشته است. چنین نمادی در ساختمان هتل لوکس «برج العرب» نیز به کار رفته است. بنیانگذار این بانک «شیخ احمد بی سعید آل مکتوم» است و مشاوران «Norr Group» و گروه معماران «Carlos Ott» این ساختمان را طراحی و بنا کرده اند.


اینگ هاوس/ آمستردام هلند«آی ان جی هاوس» مقر اصلی گروه بین المللی مالی «اینگ» در محله تجاری «زوئی داس» در آمستردام است. این بانک یکی از عجیب ترین ساختمان های ممکن در بین بانک های جهان را به خود اختصاص داده است. شکل غیرعادی ساختمان این بانک باعث شده، به نام «لنگه کفش» نیز مشهور شود. ساختار پست مدرن این ساختمان را دو معمار هلندی به نام های «مه یر» و «وان شاتن» طراحی کرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات