محققان دانشگاه کمبریج هشدار دادند PIN کد گوشی های هوشمند به راحتی از طریق دوربین های تشخیص چهره و میکروفن های این گوشی ها افشا می شود.

به گزارش افکارنیوز ، این محققان با استفاده از یک برنامه به نام PIN Skimmer دریافتند که دوربین و میکروفن گوشی های هوشمند می تواند پین کدی که از طریقه صفحه نمایش لمسی وارد گوشی می شود را افشا کند.

این نرم افزار قادر است با مشاهده صورت کاربر و درک صدای نوشت از طریق میکروفن در هنگام تایپ کرد این رمز عددی آن را کشف کند.

محققان با اجرای این نرم افزار بر روی گوشی های Nexus-S و گلگسی s۳ به این نتیجه رسیدند که برنامه PIN Skimmer می تواند عدد چهار رقمی PIN را تشخیص دهد.

این محققان ثابت کردند که دوربینی که معمولا برای کنفرانس و یا تشخیص چهره استفاده می شود، می تواند امنیت اطلاعات را به خطر بیندازد.

امکان افشای پین کد در حالی به اثبات رسید که بسیاری از صاحبان گوشی های هوشمند با استفاده از این رمزهای معمولا ۴ رقمی می کوشند تا امنیت بسیاری از اطلاعات شخصی خود از جمله برنامه های مربوط به حسابهای بانکی شان را حفظ کنند.

با افزایش دانلود برنامه های بانکداری روی گوشی های هوشمند، محققان هشدار داده اند که هکرها می توانند از این برنامه برای دسترسی به اطلاعات بانکی کاربران استفاده کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات