رییس انجمن شرکت های هواپیمایی تصریح کرد: آزادسازی قیمت بلیت هواپیما و نرخ سوخت با شرایط فعلی اصلا عملیاتی نخواهد شد و تا زمانیکه دولت شرایط اقتصادی را به حالت ثبات نرساند نمی توانیم اقتصاد را آزاد کنیم.

به گزارش افکارنیوز ، سید عبدالرضا موسوی اظهار کرد: اگر بتوانیم شرایط اقتصادی ثابتی را تجربه کنیم می توانیم این موضوع را گام به گام اجرایی کنیم.

وی گفت: با توجه به شرایط تحریم اگر بخواهیم نرخ های بین المللی را حساب کنیم و هر ایرلاینی هزینه سوخت را به نرخ دلار محاسبه کند، قیمت ها بسیار گران می شود.

به گفته موسوی درآمد یک ساعت پرواز داخلی برای شرکت های هواپیمایی کمتر از ۳۰ دلار است درصورتیکه این میزان در دنیا حداقل ۱۰۰ یورو است.

افزایش نرخ بلیت هواپیما با آزادسازی قیمت ها

رییس انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه در حال حاضر به ازای هر مسافر داخلی ۵۰۰۰ تومان عوارض به شرکت فرودگاه ها می دهیم، افزود: میانگین مصرف سوخت هر ساعت پرواز ۴۰ لیتر است یعنی هزینه هر مسافر در یک ساعت و به ازای هر صندلی حدود ۲۸ هزار تومان است که اگر نرخ سوخت سه برابر شود در یک مسیر یک ساعته هزینه سوخت به ازای هر صندلی به حدود ۸۵ هزار تومان افزایش می یابد؛ بنابراین با آزادسازی قیمت بلیت هواپیما نرخ ها نیز افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه ایرلاین ها از افزایش ۶۵ درصدی قیمت بلیت هواپیما که سال گذشته اعمال شد ناراضی هستند، گفت: به اعتقاد من آزادسازی قیمت بلیت هواپیما به ضرر ایرلاین هاست و تا زمانیکه دولت شرایط اقتصادی را به حالت ثبات نرساند نمی توانیم اقتصاد را آزاد کنیم.

موسوی در پایان تصریح کرد: دولت باید از تصدی گری دست بردارد و از بخش خصوصی حمایت کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات