اظهارنظرهای ضد و نقیض وزیر صنعت و خودروسازان در حالی باعث افزایش ۲ تا ۳ میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار شد که وعده های عدم افزایش قیمت ها تا پایان سال، دیگر باعث برگشت قیمت ها نشد و بازار همچنان با عرضه خودروهای گران و بدون مشتری روبرو است.

به گزارش افکارنیوز ، پس از آنکه اظهارنظر وزیر صنعت و مدیران شرکت های خودروساز در مورد افزایش قیمت خودرو در سال جاری باعث شد قیمت این محصول در بازار بین ۲ تا ۳ میلیون تومان افزایش یابد، تغییر رویکرد آنها و وعده عدم افزایش قیمت خودرو تا پایان سال باعث شد تا فروشندگان با وجود نبود خریدار، قیمت خودروهای خود را کاهش ندهند و بازار همچنان در رکود به سر برد.

در این شرایط، قیمت خودرو در بازار بالا است و اکثر مشتریان که قدرت خرید خودرو با این قیمت ها را ندارند، فعلاً برای خرید دست نگه داشته اند. از سویی، فروشندگان نیز حاضر به کاهش قیمت محصولات خود نیستند.

در حال حاضر قیمت هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی، به ۳۸ میلیون تومان رسیده است و نوع تیپ ۵ این خودرو نیز با همین میزان افزایش قیمت، این روزها ۳۸.۵ میلیون تومان به خریداران عرضه می شود.

قیمت تیبا نیز به دلیل کاهش تحویل از سوی سایپا، با افزایش یک میلیون تومانی به ۲۲ میلیون تومان رسیده است.

در مورد سایپا ۱۱۱ مدل SX نیز باید به افزایش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی این خودرو اشاره کنیم که در حال حاضر ۱۹ میلیون تومان معامله می شود.

رشد قیمت سایپا ۱۳۱ مدل SX نیز در روزهای اخیر حدود ۳۰۰ هزار تومان بوده و هم اکنون این خودرو ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می شود.

قیمت تندر ۹۰ مدل E۲ پارس خودرو هم با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی به ۳۷ میلیون تومان رسیده است.

در مورد خودروهای خارجی نیز می توان به کاهش یک میلیون تومانی قیمت اسپورتیج و عرضه آن با قیمت ۱۵۰ میلیون تومان در بازار اشاره کرد.

در عین حال، قیمت مزدا ۳ نیز با کاهش ۲ میلیون تومانی به ۱۱۸ میلیون تومان رسیده است.

بازار خودرو در حالی با رکود و قیمت های بالا روبرو است که مشتریان همچنان چشم انتظار تدبیری از سوی دولت تدبیر و امید برای ساماندهی به این بازار هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات