مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی از افزایش بدهی سوختی ایرلاین های داخلی خبر داد و گفت: در حال حاضر ایران ایر با ۱۸۸ میلیارد تومان بدهکارترین ایرلاین به شرکت پخش است.

مصطفی کشکولی با یادآوری این که به دلیل مردم چاره ای جز مدارا کردن با شرکت های هواپیمایی نداریم، افزود: در جلسه اواخر سال گذشته با حضور مسئولان وزارتخانه های راه و نفت و همچنین مدیران ایرلاین ها، مقرر شد قیمت سوخت به صورت روزانه محاسبه و در بازه های زمانی ۱۰ روز آنرا تسویه کنند.

وی با اشاره به این که همچنین مقرر شد بدهی های گذشته سوختی شرکت های هواپیمایی تسقیط شود، تصریح کرد: با این وجود ایرلاین ها اقدام چندانی در خصوص پرداخت بدهی های خود که به مرز ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است، انجام نداده اند.

کشکولی با بیان این که هم اکنون در پروازهای داخلی و خارجی به ترتیب هر لیتر سوخت با قیمت ۴۰۰ و ۷۰۰ تومان در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار می گیرد، گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با ۱۸۸ میلیارد تومان، آسمان با ۱۲۱ میلیارد و ماهان نیز با ۹۲ میلیارد تومان بدهکارترین ایرلاین ها به شرکت پخش فرآورده های نفتی هستند.

به گفته مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی، به جز دو ایرلاین سایر شرکت های هواپیمایی برای امضای قراردادهای جدید خرید سوخت اقدام کرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات