وزیر نیرو گفت: احتمال افزایش تعرفه آب و برق در سال جاری هنوز منتفی نیست اما دولت تاکنون تصمیمی برای این موضوع نگرفته است.

به گزارش افکارنیوز ، حمید چیت چیان اظهار داشت: دولت مجوز افزایش ۳۸ درصدی قیمت آب و برق را در قالب قانون بودجه سال ۹۲ در اختیار دارد اما با توجه به ملاحظات اقتصادی دولت، هنوز تصمیمی برای اجرای این مصوبه مجلس گرفته نشده است.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو مجری مصوبات دولت و مجلس است، گفت: احتمال افزایش تعرفه آب و برق در سال جاری هنوز منتفی نیست اما در صورتی که در سال جاری تصمیمی برای افزایش بهای مصرف آب و برق گرفته نشود، تعدیل قیمت ها در سال ۹۳ اجتناب ناپذیر است.

وزیر نیرو افزود: رعایت عدالت در افزایش تعرفه ها بر حسب میزان مصرف مورد توجه دولت است به طوری که خانوارهای کم مصرف، پرداخت ماهانه هزینه مصرف آب و برق شان تفاوت ناچیزی با رقم فعلی خواهد داشت اما هر چه میزان مصرف بیشتر شود، تفاوت نرخ مصرفی نیز بیشتر خواهد شد، به عبارتی افزایش نرخ مصرفی آب و برق بیشتر از کسانی گرفته می شود که مصرف بیشتر داشته باشند و خانوارهای پرمصرف، رقم بیشتری خواهند پرداخت.

طرح دولت برای افزایش نرخ حامل های انرژی از جمله آب، گاز و برق، افزایش کم در رده های پایین مصرفی و افزایش ضریب اعمالی در رشد پلکانی مصرف است که در صورت تصویب دولت در سال جاری و در غیر این صورت از ابتدای سال ۹۳ اعمال خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات