در ادامه انتقادهای سریالی معاونان وزارت نفت از ساز و کار فعلی پرداخت یارانه های نقدی، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش نفتی امروز، تاکید کرد: " تداوم ارائه یارانه ها باعث تحریص مردم خواهد شد. "

به گزارش افکارنیوز ، پس از انتقادهای روز گذشته معاون برنامه ریزی وزارت نفت از ساز و کار فعلی پرداخت یارانه های نقدی به مردم و احتمال عدم پرداخت ۲۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی یارانه ها توسط وزارت نفت از سال آینده، معاون پالایشی وزیر نفت هم امروز از روند پرداخت یارانه ها انتقاد کرد.

وزارت نفت امروز گزارش داد: عباس کاظمی معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: تداوم پرداخت یارانه ها به روش کنونی باعث از بین رفتن منابع مالی مورد نیاز برای توسعه زیرساخت های کشور می شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه از سال ۱۳۵۱ و با تبدیل نفت یک و نیم دلاری به ۱۰ دلار ارائه یارانه به مردم آغاز شد، تصریح کرد: پولی که باید صرف انجام اقدامات زیرساختی می شد به این طریق از بین رفت.

این مقام مسئول با بیان اینکه پرداخت یارانه ها به مردم میراث گذشته است، اظهار داشت: " تداوم ارائه یارانه ها باعث تحریص مردم خواهد شد. "

این عضو هیئت مدیره شرکت ملی پالایش و پخش نفتی با بیان این که سوء مدیریت در سال های اخیر باعث شده تا در تامین منابع مالی با مشکلات مختلف روبرو باشیم اظهار کرد: تحریم های ظالمانه از یک سو و مشکلات مدیریت از سوی دیگر باعث کاهش درآمدهای نفتی در کشور شده است.

کاظمی تصریح کرد: قیمت انرژی در کشور باید منطقی باشد تا مصرف کننده به صرفه جویی روی آورده و پولی که باقی می ماند صرف زیرساخت های کشور شود.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه تا پایان برنامه توسعه پنج ساله مجموع مصرف سوخت از ۱۶۶ میلیون لیتر به ۲۲۵ میلیون لیتر خواهد رسید اظهار کرد: این اندازه مصرف از سوی مردم به رغم وجود گاز و برخی انرژی های تجدیدپذیر است که اصلا منطقی به نظر نمی رسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات