سخنگوی دولت گفت: بررسی لایحه بودجه در هیات وزیران از هفته آینده آغاز می شود و انشاالله لایحه را به موقع تقدیم مجلس می کنیم.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران از انتخاب ۴ استانداران آذربایجان غربی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و هرمزگان تعیین شدند.

وی اظهار داشت: هیئت دولت بنا به پیشنهاد وزارت کشور در جلسه امروز خود « قربانعلی سعادت» را به عنوان استاندار آذربایجان غربی، « جاسم جادری» را به عنوان استاندار هرمزگان، « علی اوسط هاشمی» را به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان و « رضا بابادی» را به عنوان استاندار کرمانشاه منصوب کرد.

سخنگوی دولت در خصوص لایحه بودجه ۱۳۹۳ کل کشور که هیئت وزیران در جلسه امروز خود در خصوص پیش لایحه آن بحث و تبادل نظر داشت، توضیح داد: یکی از اسنادی که همواره مورد توجه تهیه کنندگان بودجه های سالانه قرار می گیرد، قانون بودجه سال گذشته است.

نوبخت افزود: از آنجا که بیش از ۱۴۶ بند و ۵۹ تبصره در قانون بودجه ۹۲ وجود داشت، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای تهیه لایحه بودجه سال آینده تعدادی از این بندها و تبصره ها که نیاز به تکرار نداشتند، حذف کرد.

وی ادامه داد: بندها و تبصره هایی که هر سال در بودجه تکرار می شوند، از لایحه بودجه جدا شده و در قالب یک لایحه مستقل تحت عنوان الحاق ۴ ماده به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۰ پیشنهاد شد.

« تعدادی از لوایح که نیاز است در سال ۱۳۹۳ در قانون بودجه وجود داشته باشد، آماده شده و امروز لایحه بودجه سال آینده در معاونت برنامه ریزی تکمیل می شود و تا پایان هفته پیش نویس آن به هیئت وزیران تقدیم می شود تا از هفته آینده مورد بررسی قرار گیرد» .

نوبخت با اعلام این خبر که نرخ تورم نقطه به نقطه از ۴۱ درصد به ۳۷ درصد رسیده است و همت میکنیم در سال ۹۳ این نرخ به زیر ۳۰ درصد برسد، گفت: بررسی لایحه بودجه در هیات وزیران از هفته آینده آغاز می شود و انشاالله لایحه را به موقع به مجلس تقدیم می کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت با هرگونه افزایش غیر منطقی قیمت ها که وجهه گرانی دارد، به شدت مخالف است تاکید کرد: نگران بالا بودن نرخ تورم هستیم و برای تثبیت قیمت ها تلاش می کنیم.

وی گفت: در حال بررسی نحوه توزیع یارانه ها و مشمولان آن هستیم اما هنوز هیچ سناریویی قطعی نشده است، تدبیر می کنیم راهکاری انتخاب شود که مجبور به تصحیح آن نشویم.

نوبخت در ادامه حادثه تروریستی دیروز در مقابل سفارت ایران در لبنان را به محکوم کرد و اظهار داشت: دستگاه های اطلاعاتی امنیتی گزارش خود را در این زمینه به هیئت وزیران ارائه کردند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در جلسه امروز هیئت وزیران وضعیت بازار کار بررسی شد گفت: متاسفانه عدم تعادل بازار کار در کشور موجب شده که تعدادی از جمعیت آماده به کار ما در جامعه ایرانی، بیکار باشند.

نوبخت در پاسخ به سوالی درخصوص گزارش صد روزه دولت اظهار داشت: همانطور که اشاره کردید، این گزارش صد روزه است. بنابراین بگذارید این صد روز به پایان برسد و بعد از آن این گزارش تقدیم شود. اراده دولت و شخص رئیس جمهور بر این است که کلیه فعالیت های فرزندان ملت (دولت) به اطلاع مردم برسد؛ قطعا این کار انجام خواهد شد و تمامی ابعاد این گزارش تهیه و تنظیم شده و در مراحل پایانی است. انتظار داریم هفته آینده رئیس جمهور این گزارش را تقدیم ملت ایران بکند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات