انجمن جهانی فولاد با اشاره به تولید ۱۲.۶۹۷میلیون تن فولاد ایران در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۱۳ اعلام کرد، تولید فولاد ایران درماه اکتبر با ۱۸.۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱.۳۷۸ میلیون تن رسیده است.

به گزارش افکارنیوز ، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود به بررسی تولیدات فولاد ۶۵ کشور جهان در ماه اکتبر ۲۰۱۳ برابر با مهر ماه ۱۳۹۲ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ایران در ماه اکتبر سال جاری میلادی ۱.۳۷۸میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به اکتبر ۲۰۱۲ با افزایش ۱۸.۲ درصدی روبرو شده است؛ همچنین تولید فولاد ایران در اکتبر سال گذشته ۱.۱۶۶ میلیون تن برآورد شده است.

به گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد ایران در اکتبر ۲۰۱۳ نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۱ از رشد ۳۴.۵ درصدی برخوردار بوده است.

میزان تولید فولاد ایران در اکتبر ۲۰۱۱ معادل ۱.۰۲۵ میلیون تن بوده است.

ایران در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۱۳ معادل ۱۲.۶۹۷ میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۳ درصد و نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۱ برابر با ۱۶.۱ درصد رشد داشته است.

ایران از نظر میزان تولید فولاد جایگاه چهاردهم در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.

چین با تولید ۶۵.۰۸۱ میلیون تن فولاد، بزرگ ترین تولیدکننده این کالای اساسی در این ماه شناخته شده است.

تولید فولاد اتحادیه اروپا و آمریکا در ۱۰ماه نخست سال ۲۰۱۳ نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب با کاهش ۱۷.۵ و ۲.۸ درصدی مواجه شده است.

به نوشته این گزارش، کل تولید فولاد جهان در اکتبر ۲۰۱۳ برابر با ۱۳۴.۲۶۲ میلیون تن تخمین زده شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۶ درصد رشد را نشان می دهد.

تولید فولاد جهان در ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ برابر با ۱۲۵.۹۱۹میلیون تن بوده است.

تولید فولاد در جهان در ماه اکتبر سال ۲۰۱۳ نسبت به سال ۲۰۱۱ از رشد ۷.۶ درصدی برخوردار شده است.

در ادامه این گزارش آمده است، ژاپن با تولید ۹.۵۱۸ میلیون تن و آمریکا با تولید ۷.۳۹۰ میلیون تن به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار دارند؛ همچنین، ۱۰ کشور نخست در تولید فولاد در ماه اکتبر به ترتیب، چین ۶۵.۰۸۱ میلیون تن، ژاپن ۹.۵۱۸، آمریکا ۷.۳۹۰، هند ۶.۷۶۰، روسیه ۵.۶۶۷، کره جنوبی ۵.۹۱۸، آلمان ۳.۷۶۰، ترکیه ۳.۰۷۸، برزیل ۳.۰۲۰ و اوکراین ۲.۶۲۸ هستند.

بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، ۶۵ کشور مورد بررسی در این گزارش، ۹۹ درصد مجموع فولاد تولیدی در جهان در سال ۲۰۱۲ را تولید کرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات