عملکرد نمایندگی های خدمات پس از فروش خودروسازان نشان می دهد که مشکل کمبود قطعات خودروسازان از خط تولید به نمایندگی های خدمات پس از فروش نیز کشیده شده است.

به گزارش افکارنیوز ، تا پیش از این خبرها از ناقص ماندن خودروهای تولیدی به علت نبود برخی قطعات حکایت داشت؛ خودروهایی که بدون ضبط صوت، بوق یا سپر آماده تحویل بودند؛ اما گویا حالا کمبود قطعات، خدمات پس از فروش خودروسازان را با چالش همراه کرده است. بر همین اساس برخی مشتریان خودروسازان بزرگ کشور، طی تماس هایی که با دفتر روزنامه داشته اند از کمبود قطعات در نمایندگی ها خدمات پس از فروش خبر می دهند.

یکی از این مشتری ها که خودروی صفر کیلومتر او تنها پس از چند روز تحویل از کارخانه دچار نقص فنی شده است می گوید: با وجود داشتن گارانتی هیچ کدام از نمایندگی های مجاز کارخانه ای که خودرو را از آن تحویل گرفته ام حاضر به پذیرش خودروی من نشده اند، این نمایندگی ها به من گفته اند به علت تحریم ها قطعه نداریم.

نمایندگی های خدمات پس از فروش این خودروساز بزرگ در حالی به علت نبود قطعات از تعویض یک تسمه تایم برای خودرویی که گارانتی دارد خودداری می کنند که دو خودروساز بزرگ کشور بارها اعلام کرده اند در تامین قطعات هیچ مشکلی ندارند. حال اگر نقص فنی در خودرویی را که به تازگی از کارخانه خارج شده است کنار بگذاریم، به نظر می رسد نبود قطعات با توجه به ادعاهای خودروسازان در تامین خدمات پس از فروش توجیه ناپذیر باشد.

هر چند خودروسازان و قطعه سازان با مشکلات فراوانی برای تولید مواجه هستند؛ اما به نظر می رسد با وجود کارت ها و خدمات ویژه ای که خودروسازان برای محصولات خود در نظر گرفته اند، تامین این خدمات برای خودروهایی که بعد از مدت ها به دست مشتری ها می رسند، انتظاری طبیعی از جانب مشتری ها باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات