وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش تعداد فارغ التحصیلان بیکار در کشور هشدار داد و گفت: در چند سال آینده ۱۰ میلیون بیکار در کشور خواهیم داشت.

به گزارش افکارنیوز ، علی ربیعی شامگاه چهارشنبه در دیدار با آیت الله العظمی موسوی اردبیلی به تشریح فعالیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و اظهار کرد: این وزراتخانه در بخش بیمه ای، برنامه ریزی برای بیمه کارگران، روستائیان، عشایر و کارمندان را بر عهده دارد.

وی گفت: بنده به آقای روحانی هم گفته ام که دولت ۶۰ هزار میلیارد تومان به صندوق های ما بدهکار است و سیاست های پوپولیستی و توده ستایانه برای اینکه رضایت ایجاد کند بدهی برای نسل آینده به بار آورده است.

آژیر خطر برای فارغ التحصیلان بیکار

وی در مورد وضع کار در کشور گفت: گزارشی به رئیس جمهور دادم که نوعی آژیر محسوب می شد؛ در چند سال آینده ۱۰ میلیون بیکار در کشور خواهیم داشت.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال حاضر تعداد رسمی بیکاران در کشور ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هستند ولی برخی کارشناسان به این آمار اعتقاد ندارند و می گویند تعداد بیکاران کشور بیش از پنج میلیون نفر است.

ربیعی تصریح کرد: در کشورهای دیگر مرسوم است که رابطه ورود جوانان به دانشگاه و فارغ التحصیلی همانند قیف است ولی در ۸ سال گذشته این رابطه در کشور ما مثل اتوبان بوده است. این فارغ التحصیلان وارد بازار کار می شوند و انتظارشان بالاست و مشاغل کوچک را نمی پذیرند.

در دولت قبلی سالانه ۷۵ هزار شغل ایجاد شد

وی رشد اقتصادی کشور را منفی پنج اعلام کرد و افزود: در دو سه سال اول که دولت قبلی را تحویل گرفته بودند (سال های ۸۵ و ۸۶) رشد اقتصادی خوب بوده است ولی به مرور رشد اقتصادی در سال ۹۱ به منفی پنج رسیده است.

ربیعی به برگزاری چهار جلسه با رئیس مرکز آمار ایران اشاره کرد و افزود: طبق گفته رئیس مرکز آمار ایران در سال های گذشته در بهترین شرایط، سالی ۷۵ هزار شغل در کشور ایجاد شده است.
به گفته وی، رئیس جمهور دستور داد شورای عالی اشتغال در مسئله اشتغال جدی تر وارد عمل شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات