همزمان با واریز آخرین سهمیه بنزین پائیز نیمه یارانه ای به کارت های هوشمند سوخت، یک مقام مسئول در وزارت نفت اعلام کرد: با گذشت هفت سال از اجرای سهمیه بندی هنوز وابستگی به واردات بنزین صفر نشده است.

به گزارش افکارنیوز ، آخرین سهمیه بنزین نیمه یارانه ای پائیز تا ساعت ۲۴ بامداد امروز جمعه اول آذر ماه به کارت های هوشمند سوخت واریز شد.

برای آذر ماه امسال هر لیتر بنزین نیمه یارانه ای با قیمت ۴۰۰ تومان و بنزین آزاد با نرخ ۷۰۰ تومان عرضه می شود ضمن آنکه ۲۵ لیتر بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت ها با نرخ نیمه یارانه ای اختصاص می یابد.

در سومین ماه فصل پائیز سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی بدون محدودیتی، در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه ای ۴۰۰ تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.

از سوی دیگر با توجه به آغاز توزیع بنزین با استاندارد یورو ۴ اتحادیه اروپا در برخی از کلانشهرها همچون تهران، اراک، کرج و اهواز، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد: با وجود افزایش هزینه های تولید اما تا اطلاع ثانوی بنزین اروپایی با قیمت های مصوب و تکلیفی دولت در جایگاه ها عرضه خواهد شد.

در همین حال مجتبی شفیعی رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از تثبیت قیمت بنزین تا پایان سال جاری خبر داد و اعلام کرد: فعلا برنامه ای برای تغییر سهمیه بنزین نیمه یارانه ای خودروها وجود ندارد و سهمیه بنزین آذر مطابق با روال گذشته فردا شب به کارت های سوخت واریز می شود.

یک مسئول: وابسته به واردات بنزین هستیم

به گزارش مهر، محسن روحانی در جمع مدیران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه از تیر ماه ۱۳۸۶ تاکنون سامانه هوشمند سوخت و عرضه بنزین با کارت هوشمند در کشور عملیات شده است، گفت: در طول حدود هفت سال گذشته تاکنون بنزین صرفا با کارت در جایگاه ها به مردم عرضه شده است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه با گذشت حدود هفت سال از زمان اجرای سامانه هوشمند و عرضه کارتی، وابستگی به واردات بنزین صفر نشده است، تصریح کرد: اما با اجرای این پروژه توانسته ایم رشد مصرف بی رویه این فرآورده نفتی را کنترل کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه حدود ۲۴ میلیون کارت فعال سوخت در کشور وجود دارد اظهار داشت: صاحبان این کارت های هوشمند سوخت از سه هزار و ۲۲۷ جایگاه در سراسر کشور سوخت گیری می کنند به طوری که روزانه نزدیک به پنج میلیون تراکنش در کشور ثبت می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات