وزیر امور اقتصادی و دارایی گزارش ۱۰۰روزه این وزارت خانه و برنامه های اقتصادی در محورهای مختلف را به رئیس جمهور ارائه داد.

به گزارش افکارنیوز ، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در آستانه پایان ۱۰۰ روز نخست آغاز به کار دولت تدبیر و امید گزارش عملکرد وزارت اقتصاد و دستگاه های تابعه این وزارت خانه را به رئیس جمهور ارائه داد.

کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از وزارت اقتصاد حکایت از آن دارد که گزارش های ارائه شده به دولت حسب موضوع به معاونت برنامه ریزی و دبیر دولت ارائه شده است.

محور گزارش طیب نیا مربوط به وضعیت تورم، کاهش نرخ تورم نقطه به نقطه، شاخص های اقتصادی به خصوص نرخ رشد اقتصادی، شاخص فضای کسب و کار، آرامش بازار ارز و سکه و… است.

البته وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت یازدهم پیشتر از آشکار شدن نخستین نشانه های رونق در اقتصاد ایران خبر داده و گفته بود که در ماههای اخیر نرخ تورم نقطه به نقطه کاهش پیدا کرده است.

این عضو کابینه یازدهم همچنین آرامش بازار ارز، روند نزولی قیمت و ثبات در بازار ارز، کاهش نرخ تورم نقطه ای، مهار رشد نقدینگی و منفی شدن رشد پایه پولی را مجموعاً به عنوان نشانه های مثبت در اقتصاد ایران بعد از انتخابات ریاست جمهوری برشمرده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات