در پی اتمام ۱۰۰ روز نخست دولت تدبیر و امید و به دنبال نزدیک شدن زمان ارائه گزارش این مدت به مردم از سوی رئیس جمهور، بانک مرکزی گزارش اقدامات انجام شده در ۱۰۰ روز گذشته را به دولت ارائه کرد.

به گزارش افکارنیوز ، دوشنبه چهارم آذرماه پایان ۱۰۰ روز نخست فعالیت دولت یازدهم است و بناست که حسن روحانی رئیس جمهور فردا شب از طریق رسانه ملی با مردم سخن بگوید و گزارش اقدامات انجام شده در این مدت را به مردم ارائه دهد.

با توجه به اتمام ۱۰۰ روز نخست دولت وزارت خانه ها و دستگاه های دولتی گزارش اقدامات انجام شده در این مدت را به دولت ارائه داده و برخی نیز در حال ارائه این گزارش ها هستند از همین رو کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از بانک مرکزی نیز حکایت از آن دارد که ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی نیز گزارش ۱۰۰ روزه را به دولت ارائه داده است.

محور گزارش سیف به روحانی عبارت است از اقدامات انجام شده در بانک مرکزی برای کاهش نرخ تورم تا پایان سال، برنامه های این بانک برای مثبت شدن نرخ رشد اقتصادی، سیاست های ارزی و پولی، گزارش تسهیلات خرد و کلان بانکی، وضعیت پایه پولی و سایر شاخص های کلان اقتصادی و… .

همچنین در گزارش رئیس کل بانک مرکزی اشاره ای به اقدامات انجام شده از ابتدای آغاز به کار تیم جدید در بانک مرکزی از جمله شناسایی موانع، حذف تدریجی اسناد کاغذی، سامانه معاملات بین المللی، کمیته های تخصصی پنج گانه، اقدامات نظارتی، بازنگری مقررات، اصلاح آیین نامه تسهیلات و تعهدات کلان، افزایش سقف جمعی تسهیلات و تعهدات کلان، امکان یافتن مجدد ضرایب تبدیل در مورد تعهدات و بازنگری آیین نامه وصول مطالبات غیرجاری شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات