یک سایت اینترنتی، وضعیت موتور جست وجوی گوگل را در دهه ۸۰ شبیه سازی کرده است.

به گزارش افکارنیوز ، این کار را خود شرکت گوگل انجام نداده و سایتی به نام Masswerk با استفاده تکنولوژی BBS، به ایجاد پلی میان گوگل دهه ۸۰ و گوگل سال ۲۰۱۳ دست زده است.

BBS مخفف عبارت Bulletin Board System به معنای سیستم تابلوی اعلانات است. درواقع این سیستم با استفاده از یک کامپیوتر، مودم و خط تلفن به تبادل پیام، اطلاع رسانی و یا خبررسانی اقدام می کند. این سیستم به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند با استفاده از خط تلفن از راه دور فرمان های خاص را اجرا کنند.

ایده درست کردن این سایت بعد از انتشار ویدئویی که برروی یک سایت قرار گرفته بود، عملی شده و شرکت سازنده در سایت www. masswerk. at/googleBBS از زبان های برنامه نویسی جاوا، HTML و CSS استفاده کرده است.

اما استفاده از این سایت به اندازه تایپ کردن آدرس و فشار دادن کلید Enter، آسان نیست و بعد از وارد شدن به صفحه مذکور برای استفاده از جست وجوی عادی باید کلید S را فشار دهید و سپس در کادر قرمز رنگ عبارت مورد نیاز خود را تایپ کنید.

علاوه بر این اگر مایل به استفاده از سرویس Im Feeling Lucky هستید، باید از کلید V صفحه کلید خود استفاده کنید. بعد از باز شدن نتایج جست وجو باید عدد هر موردی را که تمایل به باز شدن آن دارید، فشار دهید. کلید A شما را به صفحات بعدی خواهد برد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات