معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شیوه تعیین دستمزد سال آینده را متفاوت با سنوات قبل اعلام کرد و گفت: مدل تعیین دستمزد سال ۹۳ تغییر کرده و از کارایی بسیار بالاتری برخوردار است.

به گزارش افکارنیوز ، سیدحسن هفده تن اظهار کرد: برای تعیین دستمزد سال ۹۳ در نظر داریم تا مدلی متفاوت را با همراهی شرکای اجتماعی و مبتنی بر سه جانبه گرایی طراحی و اجرایی کنیم.

وی در توضیح مزایای اجرای این مدل گفت: مدلی که طراحی آن را در دستور کار داریم از رویکرد مشاوره، نظارت بیشتر و توسعه فراگیر برخوردار است و ضمن افزایش قدرت خرید کارگران، هزینه های کمتری به کارفرمایان و اقتصاد ملی تحمیل می کند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شیوه تعیین دستمزد سال آینده کارگران با سنوات قبل متفاوت خواهد بود، افزود: در حال حاضر کمیته های مشورتی کانون های کارفرمایی و کارگری تشکیل شده اند و درصددیم تا با تغییر روش تعیین دستمزد، مدلی با کارایی بسیار بالاتر و متفاوت را پیاده کنیم.

هفده تن در بخش دیگری خاطرنشان کرد: افزایش دستمزد کارگران بر اساس نرخ تورم، مشکلی از کارگران حل نمی کند چون اگر بخواهیم دستمزد را با رقم نرخ تورم تغییر بدهیم باید تورم به هر عددی که رسید دستمزد را هم بر اساس آن تعیین کنیم.

به اعتقاد وی، باید مدلی تعریف شود که ضمن افزایش بهره وری سرمایه و نیروی کار، به بالا رفتن رقابت پذیری اقتصاد و کرامت انسانی کارگران منجر شود و دغدغه کارفرمایان را کاهش دهد.

هفده تن به تاثیر خط فقر بر تعیین دستمزد نیز اشاره و اظهار کرد: متاسفانه به علت تورم و رکودی که به وجود آمده دهکهای پایین جامعه به شدت در دامنه فقر قرار گرفتند، از این رو باید دامنه فقر تعریف شود و مکانیسم هایی را بیابیم که به این موضوع کمک کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات