افت شدید تولید و تقاضای بالا موجب افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در بازار شده است، که در صورت ادامه افت تولید و کاهش عرضه به بازار به نظر می رسد این افزایش قیمت تا پایان سال روند صعودی یابد.

به گزارش خبر خودرو، یکی از فعالان بازار خودرو، از تاثیر توافقات ژنو بر افزایش رکود در بازار خودروهای وارداتی خبر داد و گفت: توافقات دو روز اخیر بر بازار خودروهای وارداتی تاثیر بسیاری گذاشته است به طوری که پس از توافقات ژنو، عملا خرید و فروشی در بازار خودروهای وارداتی صورت نگرفته و تقریبا رکود شدیدی بر بازار این دست خودروها حاکم شده است.

کاظم محمدی نیکخواه در خصوص تاثیر توافقات اخیر بر قیمت خودروهای وارداتی پرداخت و اظهار داشت: پس از توافقات صورت گرفته و نوسان نرخ ارز، عملا معاملاتی در بازار خودروهای وارداتی صورت نگرفته که بتوان درصد تغییر قیمت خودروهای وارداتی را در بازار دقیقا اعلام نمود.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی بازار، خریدار رغبتی به خرید خودرو ندارد و فروشنده نیز با قیمتی که خودرو را خریداری کرده، تمایل به عرضه دارد بنابراین به جهت عدم متقاضی، بازار خودروهای وارداتی تا زمانی که قیمت ثبات نیابد در رکود خواهد بود.

وی گفت: هر چند در ماههای اخیر بازار خودروهای وارداتی دچار رکود بوده اما این رکود هم اکنون بیشتر شده است.

وی در ادامه از رونق بازار خودروهای داخلی خبر داد و گفت: در حالی که بازار وارداتی دچار رکود شدید است اما بازار خودروهای داخلی، خصوصا در برخی خودروها وضعیت بسیار خوبی را یافته است.

وی با اشاره به بازار مناسب خرید و فروش خودروهای داخلی تصریح کرد: افت شدید تولید و تقاضای بالا موجب افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در بازار شده است، که در صورت ادامه افت تولید و کاهش عرضه به بازار به نظر می رسد این افزایش قیمت تا پایان سال روند صعودی یابد.

این فعال بازار همچنین در خصوص احتمال کاهش قیمت خودروهای داخلی گفت: با توجه به تیراژ کم تولید، به نظر نمی رسد تا مدتها قیمت خودرو روند کاهشی در بازار داشته باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات