معاون وزیر راه و شهرسازی از رونق اقتصادی بخش مسکن از اوایل سال آینده خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، سید محمد پژمان - رییس سازمان ملی زمین و مسکن - گفت: حضور سازندگان و سرمایه گذاران در بخش مسکن نشان دهنده اهمیت و افزایش فعالیت، سرمایه گذاری و بالا رفتن کیفیت در زمینه ساخت و ساز است.

کمبود خانه در کشور

وی خاطرنشان کرد: وضعیت مسکن در کشور دارای دو رویکرد است؛ نخست تامین مسکن که باتوجه به برد خانوارها با کمبود مواجه هستیم و بخش دیگر نوسازی واحدهای مسکونی موجود که به کیفیت ساخت بنا، عمر و قدمت آن بستگی دارد.

پژمان افزود: نوسازی که همراه با رعایت قوانین و مقررات ملی ساختمان باشد سبب ایجاد ساختمان های مقاوم و با کیفیت می شود و از لحاظ خدمات، نوع طرح و تاسیسات به گونه ای است که برای ساکنان فراتر از یک سر پناه و محل آرامش خواهد بود.

لزوم فراهم کردن سرمایه گذاری در بخش مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: دولت با ایجاد زمینه های سرمایه گذاری، برداشتن موانع و تامین مکانیزم های مناسب برای انبوه سازانی که هدفشان ایجاد مسکن برای اقشار متوسط به پایین است یک تقاضای موثر شکل می دهد و سبب ایجاد رابطه بین دو قشر تولیدکننده و مصرف کننده می شود.

به گفته وی انبوه سازان با صنعتی سازی ساخت، ارتقای تکنولوژی و استفاده از آن در پروژه های بزرگ مقیاس سبب تضمین کیفیت، افزایش سرعت کار و کاهش هزینه ها در ساخت و ساز می شوند.

رییس سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد: انبوه سازی کاری منطقی است که باید به سمت تولید حرفه ای تر پیش رود تا هم تولیدکنندگان وهم مصرف کنندگان از آن سود ببرند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات