پس از کاهش نسبتا شدید بهای نفت پس از توافق هسته ای ایران گمانه زنی ها مبنی بر کاهش ذخائر نفت آمریکا باعث شد بهای طلای سیاه در بازار های جهانی امروز سه شنبه بالا برود.

به گزارش افکارنیوز ،   بهای نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک پس از کاهش ۳۰۰ هزار بشکه ای ذخایر نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۲۲ نوامبر ۰.۵ درصد افزایش یافت.

جاناتان بارات تحلیلگر نفتی در سیدنی استرالیا گفت: تقاضا رو به کاهش گذاشته است، اما هنوز راه درازی وجود دارد.

بر این اساس بهای نفت سبک آمریکا برای تحویل در ماه ژانویه با ۵۵ سنت افزایش به ۹۴ دلار و ۶۰ سنت در هر بشکه رسید.

هم چنین نفت برنت نفت شمال نیز با ۱۳ سنت کاهش ۱۱۰ دلار و ۸۷ سنت در هر بشکه معامله شد و اختلاف قیمت بین نفت برنت و نفت آمریکا به ۱۶ دلار و ۳۵ سنت در هر بشکه رسید.

بهای نفت در بازار های جهانی در پی توافق هسته ای غرب با ایران به پایین ترین سطح سه هفته اخیر رسید.

روز گذشته بهای نفت برنت در بازار لندن برای اولین بار طی چهار روز گذشته ۲.۷ درصد کاهش یافت و نفت سبک آمریکا نیز در بازار نیویورک یک کاهش قیمت ۱.۵ درصدی را تجربه کرد.

لغو تحریم بیمه نفتکش های حامل نفت ایران در پی توافق هسته ای غرب با ایران، باعث افزایش صادرات نفت ایران به مشتریان آسیایی خواهد شد که به کاهش بیشتر قیمت نفت خواهد انجامید.

کوین بوک مدیرعامل یک شرکت انرژی در واشنگتن گفت: لغو تحریم بیمه نفتکشها احتمالا باعث افزایش صادرات نفت ایران به میزان روزانه ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار بشکه به ویژه به پالایشگاههای هندی خواهد شد.

وی همچنین گفت: کاخ سفید در بیانیه خود اعلام کرد که صادرات نفت ایران در سطح یک میلیون بشکه در روز حفظ خواهد شد که بسیار بالاتر از برآورد اخیر ۷۱۵ هزار بشکه ای از صادرات نفت ایران در ماه اکتبر است و نشان می دهد با این توافق صادرات نفت ایران به طوری فوری دستکم ۲۸۵ هزار بشکه در روز افزایش می یابد.

یک مقام بلندپایه غربی گفت: لغو تحریمهای اتحادیه اروپا علیه بیمه نفتکش های حامل نفت ایران در این توافق قید شده است.

در پی توافق هسته ای، کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: در مرحله اول، ممنوعیت صادرات نفت ایران به اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند و صادرات نفت ایران در سطح روزانه یک میلیون بشکه نگه داشته خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات