مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران سیاست های پس از توافق هسته ای ایران با گروه ۱+۵ برای یک دوره ۶ ماهه را تشریح کرد و با بیان اینکه پیش بینی می شود سطح فروش نفت ایران به مشتریان حفظ شود، اعلام کرد: نفتکش ایران رایزنی با دست اندرکاران حمل و نقل دریایی ملی، بین المللی و اجرای سیاست های وزارت خارجه را در دستور کار قرار می دهد.

به گزارش افکارنیوز ، علی اکبر صفایی با استقبال از توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ در ژنو، گفت: بر اساس توافق های انجام شده برای یک دوره ۶ ماهه برخی از تحریم های موجود نفتی لغو و تحریم های جدید نفتی به ویژه در حوزه حمل و نقل دریایی نفت خام و محصولات پتروشیمی علیه ایران اعمال نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران افزود: از این رو پیش بینی می شود پس از مذاکرات ژنو، سطح فروش نفت ایران به مشتریان فعلی و صادرات نفت کشور حفظ شود.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به کاهش برخی از تحریم ها و محدودیت های اعمال شده بیمه، سرویس های حمل و نقل نفت و لغو کامل صادرات محصولات پتروشیمی ایران به اتحادیه اروپا، اظهار داشت: با این وجود در متن پیش نویس توافق ایران و گروه ۱+۵، درباره لغو تحریم های حاکم بر کشتیرانی جزئیاتی منتشر نشده است.

وی با یادآوری اینکه در حال حاضر یکی از ماموریت های شرکت ملی نفتکش ایران ارائه خدمات حمل و نقل دریایی در سطح بین المللی است، تصریح کرد: بر این اساس شرکت ملی نفتکش ایران از هرگونه توافق عملی برای تسهیل ارائه خدمات کشتیرانی به ویژه در حوزه حمل و نقل نفت خام استقبال می کند.

صفایی با تاکید بر اینکه شرکت ملی نفتکش ایران انجام رایزنی های گسترده با تمامی دست اندرکاران حمل و نقل دریایی ملی، بین المللی و پیروی از سیاست های وزارت امور خارجه را در دستور کار قرار خواهد داد، خاطرنشان کرد: با مجموعه این اقدامات شرکت نفتکش تلاش می کند گام های مؤثری در زمینه اجرایی شدن مفاد توافق هسته ای ژنو، بردارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات