دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم گذار اعلام کرد: از شنبه - نهم آذر - تخم مرغ قیمت دار در بازار عرضه می شود که براساس مصوبه ابلاغ شده قیمت هر عدد ۳۲۰ تومان برای تخم مرغ زرد معمولی و ۳۳۰ تومان برای هر عدد تخم مرغ زعفرانی در نظر گرفته شده است.

به گزارش افکارنیوز ، فرزاد طلاکش اظهار کرد: طرح حک کردن قیمت برای هر عدد تخم مرغ به معنی قیمت گذاری جدید نیست بلکه این قیمت ها همان قیمت های کنونی بازار تخم مرغ کشور است و این طرح تنها تضمین کننده و کنترل کننده نوسانات قیمت تخم مرغ برای مصرف کنندگان است.

وی افزود: قیمت ۳۲۰ تومان و ۳۳۰ تومان برای هر عدد تخم مرغ حداقل قیمتی بوده که مرغداران و مصرف کنندگان از آن رضایت نسبی دارند که البته این قیمت سود چندانی برای تولیدکنندگان در بر ندارد اما درصدد هستیم بتوانیم قیمت هر عدد تخم مرغ را در بازار تا چند ماه آینده ثابت نگه داریم.

دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم گذار ادامه داد: حک کردن قیمت روی هر عدد تخم مرغ می تواند از واسطه گری ها و سودجویی ها در بازار مصرف این فرآورده پروتئینی جلوگیری و قیمت آن را تثبیت کند.

طلاکش اظهار کرد: همه مرغدارانی که قادر به حک کردن قیمت روی هر عدد تخم مرغ هستند می توانند در این طرح وارد شوند که با توجه به زیرساخت های موجود بیش از ۶۰ درصد مرغداران امکان اجرای این طرح را دارند.

به گفته وی روزانه حدود ۳۳ میلیون عدد تخم مرغ در کشور تولید می شود که تا پایان سال ۷۰ درصد از تخم مرغ تولید شده در این طرح وارد می شوند و برای هر عدد از این محصول قیمت ثابتی حک می شود.

دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم گذار گفت: اگر قیمت تخم مرغ از حد مشخصی بالاتر رود دیگر نمی توان امیدوار بود که مصرف سرانه این فرآورده پروتئینی که برای سلامت انسان بسیار موثر است افزایش یابد بلکه افزایش بیش از حد قیمت برابر با کاهش مصرف و تکرار ضرر و زیان مرغداران است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات