با ورود سیم کارت های ارزان قیمت همراه اول به بازار قیمت سیم کارت ها تا حدی کاهش یافته و مهم تر آنکه بازار به حالت راکد درآمده است.

به گزارش افکارنیوز ، مدتی است اپراتور اول ارتباطی کشور براساس مصوبه ی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات به فروش سیم کارت های خود با قیمتی حدود ۱۶۰ هزار تومان اقدام کرده است، اما در این باره فعالان بازار سیم کارت براین باورند که این موضوع تاثیر چندانی در استقبال مردم از سیم کارت های همراه اول نخواهد داشت و موجب افزایش فروش آنها نمی شود چرا که سیم کارتهای مذکور با کد ۸ عرضه می شوند و سیم کارتهای کد ۸ از ابتدا مشتری چندانی در بازار نداشته اند.

اکنون به گفته ی فعالان صنفی، اوضاع بازار سیم کارت حتی راکد تر از بازارهای دیگر شده و مردم علاقه ای به خرید سیم کارت نشان نمی دهند و بازار سیم کارت هم چنان ملمو از فروشنده و فاقد خریدار است.

در حال حاضر قیمت خرید سیم کارت های کد یک همراه اول حدود یک میلیون و ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان و فروش آنها حدود دو میلیون تومان است و سیم کارت های کد دو هم با قیمت های ۸۵۰ هزار تومان خریداری می شوند و حدود یک میلیون به فروش می رسند. کد سه نیز با قیمتی حدود ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان خریداری و حدود ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

سیم کارتهای کد چهار نیز با قیمتی حدود ۴۵۰ هزار تومان خرید شده و حدود ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار تومان به فروش می رسند. براساس قیمت سیم کارت ها در بازار این روزها کدهای پنج و شش حدود ۳۵۰ هزار تومان خرید و حدود ۴۰۰ تومان به فروش می رسند.

اما نکته ی جالب این که کدهای هفت و هشت که کدهای به نسبت جدیدتر همراه اول هستند، بنا بر اعلام فعالان بازار هیچ استقبالی ندارند و درصد بسیار کمی از مشتریان به سراغ آنها می روند.

در حال حاضر کد هفت صفر با قیمتی حدود ۴۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و کارکرده آن هم حدود ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد. کد هشت هم در بازار قیمتی حدود ۲۲۰ تا ۳۰۰ هزار تومان دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات