دولت در ارائه برنامه صد روزه خود از تعیین تکلیف مسکن مهر تا پایان آذرماه خبر داده است.

به گزارش افکارنیوز ، درارائه برنامه صد روزه دولت در بخش اقتصادی پس از اعلام برنامه ها به صورت ویژه به دو مقوله مهم هدفمندی یارانه ها و مسکن مهر اشاره شده و دولت تدبیر و امید وعده داده تا پایان آذر این دو موضوع بررسی و تعیین تکلیف شوند.

در متن این برنامه آمده است: " مسکن مهر جدای از نارسایی های فنی و اجتماعی آن، از نظر احداث مسکن انبوه بدون در نظر گرفتن محل تامین منابع زیر ساخت ها و خدمات عمومی و مشکلات مربوط به مکان یابی و مسائل بلندمدت مالکیتی، تاثیر قابل توجهی در سطح اقتصاد کلان از نظر ایجاد تورم داشته است.

به گفته دولت تدبیر و امید، تامین منابع این طرح در حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان به عهده بانک مرکزی (به معنی چاپ پول) گذاشته شده بود که حدود ۴۳ هزار میلیارد تومان آن تاکنون پرداخت شده است.

این به معنی آن است که ۴۳ درصد از پایه پولی موجود در نتیجه مسکن مهر ایجاد شده است.

در این برنامه همچنین به عزم دولت در کاهش تورم اشاره و گفته شده که دولت به دنبال شیوه هایی است که ضمن ایفای تعهدات دولتی به مردمی که نقش در این تصمیم غلط نداشتند و برنامه زندگی خود را بر این اساس تنظیم کرده اند، مسیر این تصمیم نادرست اصلاح شود و برنامه دولت این است که تا پایان آذر تکلف دو طرح مشکل دار ذکر شده (مسکن مهر و هدفمندی یارانه ها) قطعی شود" .

روز گذشته صدمین روز فعالیت دولت تدبیر و امید بود و گزارشی از عملکرد صد روزه این دولت تاز ه کار اعلام شد. همچنین رییس جمهور شب گذشته بخشی از گفت وگوی اقتصادی خود را به مسکن مهر اختصاص داد و گفت ۴۳ هزار میلیارد تومان از پایه پولی کشور در بخش مسکن مهر هزینه شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات