قائم مقام وزارت نفت با تاکید بر اینکه با لغو برخی از تحریم ها، مشتریان خارجی می توانند نفت ایران را با بیمه و کشتی خود خریداری کنند، زمان بازگشت شرکت های بزرگ خارجی و بین المللی به صنایع نفت و گاز ایران را اعلام کرد.

به گزارش افکارنیوز ، سید کاظم وزیری هامانه امروز در جمع خبرنگاران با استقبال از توافق بزرگ هسته ای ایران و ۵+۱ و کاهش برخی از تحریم های پیش روی صادرات نفت ایران به بازار جهانی، گفت: قطعا لغو تحریم ها عملیات صادرات و انتقال نفت ایران به بازار جهانی را تسهیل و تسریع می بخشد.

قائم مقام وزارت نفت با اعلام اینکه با اشاره آمادگی ایجاد شده در بین شرکت های بین المللی برای بازگشت به صنعت نفت ایران، تصریح کرد: پیش بینی می شود به محض لغو کامل تحریم ها شرکت های بزرگ بین المللی به صنعت نفت و گاز ایران بازگردند.

وزیری هامانه با بیان اینکه پیش بینی می شود با لغو تحریم های نفتی و بانکی، ایران مطالبات مالی حاصل از فروش نفت خود را باز گرداند، تاکید کرد: از این رو مشکل نقل و انتقال ارزی حاصل از فروش طلای سیاه به حداقل کاهش خواهد یافت.

قائم مقام وزارت نفت خاطرنشان کرد: مشتریان نفت ایران از این پس می توانند با بیمه و کشتی های نفتکش خود نفت ایران را خریداری و حمل کنند.

این مقام مسئول درباره لغو تحریم صادرات محصولات پتروشیمی و فرآورده های پلیمری ایران به بازار جهانی هم توضیح داد: تا پیش از لغو تحریم ها هم ایران هیچ گونه محصول بدون مشتری پتروشیمی نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه با وجود اعمال تحریم ها ایران با عبور از سد محدودیت ها محصولات پتروشیمی خود را به کشورهای مختلف جهان صادر کرده است، بیان کرد: با این وجود لغو تحریم های اخیر منجر به آسان سازی روند صادرات پتروشیمی خواهد شد.

سند توافق مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ پس از چهار روز مذاکرات فشرده در ژنو سوئیس شب گذشته امضا شد و سران پنج کشور بزرگ اقتصادی جهان با آزادسازی صادرات محصولات پتروشیمی و فرآورده های پلیمری ایران به کشورهای عضو اتحادیه اروپا موافقت کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات