علی رغم اینکه گفته می شود از پاییز بازار مسکن رونق گرفته آمارها کاهش ثبت معاملات را نشان می دهد؛ به گونه ای که معاملات مسکن در آبان ۱۵ هزار مورد نسبت به مهر کاهش یافته و میزان خرید و فروش های ثبت شده در آبان امسال نیز نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۴۵ درصد کاهش دارد.

به گزارش افکارنیوز ، کل قراردادهای مسکن منعقد شده در آبان امسال در مقایسه با ماه قبلش با کاهش ۱۵هزار موردی و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش بیش از ۶۷ هزار موردی همراه بوده است.

این در حالی است که از ابتدای فصل پاییز مسئولان و کارشناسان از بهبود و رونق بازار مسکن می گویند اما آمارها بیانگر این امر نیست و دوماه پاییز بیانگر کاهش تعداد قراردادهای مسکن است؛ به گونه ای آبان نسبت به مهر کاهش معاملات را داشته و مهر نیز نسبت به شهریور با کاهش ۱۴ هزار موردی ثبت معاملات همراه بوده است.

بر اساس آمار ثبت معاملات مسکن در ابان ماه از میان ۱۲۸ هزار و ۴۸۰ قرارداد مسکن، بیش از ۷۵ هزار و ۵۰۰ مورد مربوط به خرید و فروش ها بوده که کل خرید و فروش های آبان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۳ هزار مورد کاهش یافته است.

براساس آمار ثبت معاملات مسکن توسط کد رهگیری ثبت شده در کل کشور تاکنون، اردیبهشت ماه با ثبت بیش از ۱۳۷ هزار قرار داد رکورد خرید و فروش مسکن را داشته و خرداد با ثبت بیش از ۱۱۲ هزار قرار داد در رتبه دوم معاملات خرید و فروش قرار دارد.

رتبه سوم ثبت معاملات خرید و فروش مسکن مربوط به تیرماه با ثبت بیش از ۹۲ هزار قرار داد است و پس از آن در شهریور بیش از ۸۵ هزار قرار داد ثبت شده است.

در شهریور امسال نیز ۸۵ هزار و ۲۳ قرارداد خرید و فروش و در مهر ماه ۷۸ هزار و ۲۹۱ معاملات خرید و فروش خانه ثبت شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۷ هزار مورد کاهش دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات