رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک از کاهش دوباره قیمت ها پس از مذاکرات ژنو خبر داد و گفت: با توجه به روند اقتصادی کشور، هیچ افزایش قیمتی را تا پایان سال نخواهیم داشت.

به گزارش افکارنیوز ، مصطفی قلی خسروی با اشاره به اینکه از ماه های ابتدایی امسال حباب قیمت ها به ۱۳ درصد رسید، افزود: پس از حضور رئیس جمهور در سازمان ملل و صحبت های معقولانه ای که در آنجا مطرح کردند بازار مسکن هم در کنار دیگر بازارها به آرامش رسید و در نهایت هم نتیجه مذاکرات ژنو موجب شد که بازار باز هم با کاهش قیمت ها مواجه شود.

خسروی تصریح کرد: این موضوع منجر به این شد که سوداگران و افرادی که منتظر نتیجه نامناسبی از مذاکرات بودند تا دوباره بازار مسکن را به هم بریزند به اهداف خود نرسند و قیمت ها بازهم در حال کاهش است.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با اشاره به اینکه نتیجه مذاکرات ژنو دیگر بازارهای سرمایه ای را هم با آرامش همراه کرد، گفت: انتظار می رود که قیمت مسکن تاپایان سال هم به نرخ های معقولی برسد و اعلام میکنم که باتوجه به روند اقتصادی کشور، هیچ افزایش قیمتی را تا پایان سال و حتی پس از آن نخواهیم داشت.

وی خرید و فروش در آبان ماه هم مانند ماه های گذشته انجام شده است و متقاضیان واقعی در بازار حضور دارند، گفت: در سال ۹۱ به دلیل تحریم های نابجا و ناعادلانه ای که بر علیه کشور شد فاصله زیادی میان دلار و ریال قرار گرفت بنابراین قیمت ها افزایش بسیار زیادی داشت.

خسروی با بیان اینکه وقتی قیمت ها جهشی افزایش پیدا می کند قدرت خرید مردم بسیار کاهش مییابد، اظهار داشت: در سال گذشته اعلام کردیم که ۲۰ درصد حباب قیمتی در بازار مسکن وجود دارد و قیمت ها واقعی نیستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات