این روزها تقریبا هر یک از مردم حداقل یک گوشی تلفن همراه دارند که این گوشی ها پس از مدتی به طور معمول دچار مشکل شده و به تعمیر نیاز پیدا می کنند، اما پیدا کردن تعمیرکاری که مورد اعتماد باشد و کار خود را به درستی انجام دهد همواره دغدغه ی کاربران تلفن همراه است.

به گزارش افکارنیوز ، ممکن است گفته شود که اکثر برندها در ایران صاحب نمایندگی خدمات پس از فروش هستند. اما به هر صورت با توجه به تعداد محدود این نمایندگی ها در شهری مانند تهران ممکن است همه افراد فرصت این را نداشته باشند که برای تعمیر یک گوشی ساعت ها زمان گذاشته و به نقطه ای مشخص از شهر بروند.

از سوی دیگر شرایط ارائه خدمات در این دفاتر به گونه ای است که درنهایت این گونه به نظر می رسد که بحثی مانند گارانتی برای گوشی های تلفن همراه مانند نوعی شوخی می ماند.

اما در نهایت این سوال ایجاد می شود که رسیدگی به وضعیت تعمیرگاه های تلفن همراه وظیفه ی کدام ارگان محسوب می شود و مردم برای پیگیری شکایات خود در این زمینه چه اقداماتی می توانند انجام دهند؟ البته پاسخگویی به این سوال کار چندان ساده ای نیست چرا که شواهد گویای آن است که این روزها در شهرهای مختلف ارگانهای متنوعی مسوول این کار هستند.

به طور مثال در شهری مانند تهران اتحادیه تجهیزات مخابراتی است که این بحث را دنبال می کند، اما در شهرهای دیگر وضعیتی کاملا متفاوت حاکم است.

پیگیری پلمپ واحدهای متخلف ظرف ۲۴ ساعت

رئیس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی و ارتباطی تهران در گفت وگو با ایسنا در این باره توضیح داد: اصولا در تهران اتحادیه ما به طور قطعی مسوول نظارت بر تعمیرگاه های تلفن همراه است و در این میان هم با واحد هایی که بدون مجوز اقدام به فعالیت کرده اند، برخورد خواهیم کرد و در صورتی که این موضوع به ما اطلاع داده شود، ظرف ۲۴ ساعت موضوع را بررسی کرده و از اداره اماکن درخواست پلمپ واحد های غیرمجاز را به عمل می آوریم، چرا که باید فعالیت در این حوزه قانونمند شود.

غلامرضا کریمی همچنین عنوان کرد: این که در یک واحد تجاری نه چندان بزرگ، فردی هم گوشی های تلفن همراه را به فروش برساند و هم نرم افزار های موبایل و کامپیوتر نصب کند و هم به ارائه ی خدمات در زمینه ی تعمیر گوشی تلفن همراه و کامپیوتر و لپ تاپ بپردازد امری کاملا خلاف است، چرا که براساس قوانین تمام واحد های صنفی تعاریف خاص خود را دارند و حال اگر فردی زیرمجموعه اتحادیه تجهیزات مخابراتی به شمار می رود، درنهایت می تواند به غیر از تعمیر تلفن همراه، تلفن ثابت و بی سیم را با اخذ تاییدیه های لازم تعمیر کند. اما این فرد تحت هیچ شرایطی نمی تواند وارد صنف رایانه شود، چرا که این موضوع نوعی تداخل صنفی به شمار می رود.

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی ادامه داد: حال اگر افراد مجوز کار خود را از ما گرفته باشند و به این شکل عمل کنند، تخلف صورت گرفته و لازم است که موضوع پیگیری شود.

کریمی در عین حال عنوان کرد: البته این موضوع ممکن است به اتحادیه های مربوط به رایانه هم اطلاع داده شود، اما این اتحادیه ها نیز نمی توانند به طور مستقیم به این ماجرا ورود کنند، چرا که مجوز ها از طریق ما صادر شده و در نهایت لازم است این تخلفات به واسطه ی نامه ای به ما اطلاع داده شود تا ما موضوع را پیگیری کنیم. البته اگر این مساله ظرف ۱۵ روز پیگیری نشود دوستان ما در اتحادیه های رایانه ای می توانند به این بحث ورود پیدا کرده و برای پلمپ واحد اقدام کنند.

البته کریمی این نکته را هم گفت که ممکن است گاه با در اختیار داشتن فضایی وسیع، افراد جواز های متعددی کسب کرده و در یک مجموعه این خدمات را به شکل مجزا ارائه کنند. اما اگر به غیر از این باشد و واحدی به طور غیرمجاز فعالیت کند ما ظرف ۲۴ ساعت موضوع را از اداره اماکن پیگیری کرده و درخواست پلمپ واحد متخلف را می کنیم.

برای پیگیری مشکل با ۸۸۵۳۱۰۱۰ تماس بگیرید

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به مشکلاتی که در موارد متعدد برای مراجعه کنندگان به تعمیرگاه های تلفن همراه ایجاد می شود، خاطر نشان کرد: لازم است خود مردم هم به این مسائل توجه داشته باشند و در همان ابتدای کار این موضوع را بررسی کنند که آیا واحد مربوطه گواهی صنفی دارد یا خیر.

البته اگرچه گفته می شود از طریق اتحادیه تجهیزات مخابراتی کاربران تهرانی می توانند مشکلات خود را پیگیری کنند، اما هم چنان شهرستان ها وضعیت چندان مشخصی در این زمینه ندارند.

کریمی در این باره به ایسنا گفت: ما هیچ مسوولیتی در قبال شهرستان ها نداریم، چرا که هنوز اتحادیه ما کشوری نشده است. به همین دلیل ما هیچ حقی برای ورود به این بخش نداریم و این کار را هم نمی کنیم.

وی در توضیح بیشتر این موضوع اظهار کرد: البته در شهرستانها هم بسته به جمعیت و وضعیت شهرستان ها، گاه اتحادیه های مستقلی زیر نظر مخابرات ایجاد شده است، اما گاهی هم ممکن است به دلیل آنکه تعداد واحد های صنفی کمتر از ۳۰۰ واحد است امکان ایجاد اتحادیه برای آنها نباشد که در چنین شرایطی ممکن است تمام واحد های مربوط به بخش الکترونیکی، رایانه و تلفن همراه در کنار هم تشکیل یک اتحادیه واحد را بدهند.

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی در ادامه خاطر نشان کرد: اما به هر صورت ما در استان تهران پاسخ گوی کاربران خواهیم بود و تمام شکایات مردم در اسرع وقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی هم چنین یادآور شد: مردم استان تهران در صورتی که با واحد های تعمیرکننده ی گوشی تلفن همراه دچار مشکل شدند، می توانند با شماره تماس ۸۸۵۳۱۰۱۰ تماس گرفته و یا برای رسیدگی به شکایات خود به دفتر این اتحادیه یا پایگاه اینترنتی آن به آدرس www. ttu. ir مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

پیگیری ۱۰۰تا ۱۵۰ شکایت ماهانه

کریمی در توضیح بیشتر این مطلب گفت: ما در این اتحادیه شورایی را برای حل اختلاف درنظر گرفته ایم که در آن تا خسارت های حدود پنج میلیون تومان مورد رسیدگی قرار می گیرد و به همین ترتیب با تلاش در این شورا درصددیم که نگذاریم حقی از فردی ضایع شود.

اما نکته ی جالب آنکه به واسطه ناشناخته بودن مرجع پیگیری این شکایات در حال حاضر ماهانه نهایت ۱۰۰ تا ۱۵۰ شکایت بیشتر به این مرکز ارجاع داده نمی شود. این در حالی است که به گفته ی رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی در شورای حل اختلافی که در این اتحادیه وجود دارد، کاملا احقاق حق صورت می گیرد و اگر به عنوان مثال فردی گوشی یا تجهیزات تقلبی یک برند را فروخته باشد، کارشناسان خبره که از تمام برندها در این شورا حضور دارند، این موضوع را بررسی خواهند کرد و موضوع را به طور کامل آنالیز می کنند.

اما افشار فروتن - رییس اتحادیه فروشندگان سیم کارت، موبایل و تجهیزات جانبی - هم در این زمینه معتقد است: قاعدتا تعمیرکاران با توجه به این که باید دوره های فنی خود را بگذرانند معمولا مجوزهای خود را از آموزشگاه های مجاز فنی و حرفه ای دریافت کرده و از طریق این آموزشگاه ها گواهی مهارت فنی دریافت می کنند و پس از آن به صورت غیرقانونی به فعالیت در این زمینه می پردازند.

وی ادامه داد: در این میان در برخی موارد ممکن است برخی تعمیرگاه ها مجوز خود را از اتحادیه تجهیزات مخابراتی دریافت کرده باشند که البته این موضوع مختص شهر تهران است و در سطح سایر استان های کشور هم چنان مجوز ها به سازمان فنی و حرفه ای مربوط می شود.

وی درباره ی نحوه ی پیگیری شکایات مردمی در این زمینه توضیح داد: افرادی که در استان تهران ساکن هستند به طور قطع می توانند این موضوع را از طریق اتحادیه تجهیزات مخابراتی پیگیری کنند. اما در سطح کشوری شاید انجمن صنفی بتواند در این زمینه همکاری کند.

فروتن هم چنین یادآور شد: به هر صورت در حوزه تلفن همراه و تعمیرات آن ممکن است کمی بحث پیچیده باشد اما به هر حال پیگیری آن غیرممکن نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات