پاییز برگ ریزان که بگذرد زمستان از راه می رسد. زمستان یعنی برف و باران؛ زمستان یعنی یخ زدگی و لغزندگی خیابان ها و جاده ها و این یعنی اینکه اگر ماشین ها به تجهیزات مناسب مجهز نشوند تصادف اجتناب ناپذیر است.

به گزارش افکارنیوز ، برخی کمپانی ها، خودروهایی را تولید کرده اند که دقیقا برای هوای برفی مناسب هستند. دوهفته نامه «فوربس» در مطلبی که به تازگی منتشر کرده است به معرفی این خودروها پرداخته است. یکی از بزرگ ترین مزیت های این خودروها این است که برای سواری در شرایط آب و هوای برفی بهترین انتخاب هستند. کارخانه ژاپنی «سوبارو» در این فهرست سه خودرو دارد. «بی ام و» ، «ولوو» ، «آئودی» و «تویوتا» از دیگر کارخانه های اتومبیل سازی دنیا هستند که در این فهرست نماینده ای دارند. این مطلب را بخوانید تا با هشت خودرو آشنا شوید که در روزهای یخبندان زمستان بهترین ها هستند.

Subaru Outback


این خودرو با اندازه متوسط خود و چرخ های پرقدرتش یکی از بهترین خودروها برای جاده های خیس، برفی و یخ زده است. این خودرو در نوع چهار سیلندر و شش سیلندر و چهار دنده و پنج دنده عرضه می شود. حداکثر سرعت آن ۲۰۰ کیلومتر در ساعت است. شتاب این خودرو در مدت ۹ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. موتور چهار سیلندر این خودرو ۱۷۳ اسب بخار قدرت و موتور شش سیلندر آن ۲۵۶ اسب بخار قدرت دارد.

Subaru XV Crosstrekدومین خودرو این فهرست نیز یک ماشین تولید کمپانی ژاپنی «سوبارو» است. این خودرو جمع و جور که سال گذشته میلادی به بازار عرضه شده است، ۸.۷ اینچ از سطح زمین فاصله دارد. موتور این خودرو چهار سیلندر بالغ بر ۱۴۸ اسب بخار قدرت دارد. در این خودرو صندلی هایی نصب شده که قابلیت گرم شدن دارند. علاوه بر این آینه های جانبی در سرمای زمستان گرم شده و اینگونه دیگر بخار روی سطح آینه ها مانع از دید راننده نمی شود.

Volvo XC۷۰
این خودرو کمپانی «ولوو» یک نسخه پیشرفته از Volvo V۷۰ است. این خودرو از سپتامبر ۲۰۱۳ میلادی روانه بازار شده است و در نسخه جدید تغییرات چشمگیری در موتور آن ایجاد شده است. موتورهای جدیدی که روی این خودرو تعبیه شده است، موتورهای Euro ۶ هستند که علاوه بر سوخت وساز روان، میزان مصرف سوخت خودرو را نیز به شدت کاهش می دهند. این خودرو ۸.۳ اینچ از سطح زمین فاصله دارد.

Audi Allroad

خودرو Audi Allroad، اتومبیلی است که از سال ۱۹۹۹ میلادی تاکنون در آلمان و مکزیک تولید شده و طراحی آن موتور جلو، با چهار چرخ محرک است. فاصله این خودرو از سطح زمین ۷.۱ اینچ است. یک موتور دو لیتری چهار سیلندر روی آن تعبیه شده که بالغ بر ۲۲۰ اسب بخار قدرت برای Audi Allroad فراهم می کند. این خودرو در بین اتومبیل های هم رده خود بیشترین صرفه جویی را در مصرف سوخت به خود اختصاص داده است.

Toyota Sienna AWDاین خودرو خانوادگی که قابلیت جای دادن هفت مسافر را در خود دارد از سال ۱۹۹۷ میلادی تاکنون تولید می شود. این خودرو در کلاس «مینی ون» طبقه بندی می شود. «مینی ون» ، گونه ای از خودرو است که از لحاظ ظاهری شبیه به خودروهای ون است و برای حمل و انتقال افراد طراحی شده است. این خودرو بالغ بر ۶.۶ اینچ از سطح زمین فاصله دارد و موتوری ۳.۵ لیتری روی آن تعبیه شده که ۲۶۶ اسب بخار قدرت به آن می بخشد.

BMW Gran Turismo


«بی ام و گرن توریزمو» خودرویی است که از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون در آلمان تولید شده است. این خودرو شش سیلندری با موتوری با دو نوع قدرت عرضه شده است: ۲۴۰ اسب بخار و ۳۰۰ اسب بخار. این خودرو نسبت به سری های دیگر بالغ بر هشت اینچ بیشتر از سطح زمین فاصله دارد. چراغ مه شکن قوی، صندلی های گرم شونده جلو و عقب و امکاناتی دیگر باعث شده است که این خودرو برای بدترین شرایط آب و هوایی زمستان نیز آماده و ایمن باشد.

MINI Countryman ALL۴Sاین خودرو یک اتومبیل شاسی بلند است که کارخانه آلمانی «بی ام و» آن را تولید می کند. این خودرو که نخستین خودرو شاسی بلند در تیپ مینی است از پایان سال ۲۰۱۰ میلادی به بازار عرضه شده است. این خودرو در شهر «گراتس» و به دست خودروساز اتریشی Magna Steyr است. این خودرو چهار در و چهار سیلندر بالغ بر ۱۸۱ اسب بخار قدرت دارد و از سطح زمین ۵.۹ اینچ فاصله دارد.

Subaru Legacy«سوبارو لگاسی» خودرویی است که از سال ۱۹۸۹ میلادی تاکنون در ژاپن تولید شده است. این خودرو در کلاس خودرو سایز متوسط طبقه بندی می شود. این خودرو با دو نوع موتور چهار و شش سیلندری به بازار عرضه شده است. این خودرو ۵.۹ اینچ از سطح زمین فاصله دارد. وزن این خودرو بالغ بر هزار و ۲۴۵ کیلوگرم است و حداکثر سرعت آن به ۱۸۳ کیلومتر بر ساعت می رسد. شتاب این خودرو در مدت ۱۱ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات