رییس جمهور که در نخستین سفر داخلی خود به استان بوشهر رفته بود، با حضور در منطقه ویژه اقتصادی پارس و اعلام سیاست های جدید گازی دولت بار دیگر بر اهمیت توسعه بیش از پیش قلب تپنده اقتصاد کشور در منطقه عسلویه تاکید کرد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با حضور در استان بوشهر و قطب انرژی کشور با اشاره به این که تکمیل فازهای موجود پارس جنوبی می تواند حدود ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد عاید کشور کند، گفت: تا پایان دولت یازدهم بهره برداری از پارس جنوبی با قطر برابر می شود.

رییس جمهور با اشاره به وجود منابع عظیم نفت و گاز در استان بوشهر و بازدید خود از منطقه پارس جنوبی در عسلویه گفت: امروز ۱۰ فاز به ثمر رسیده در عسلویه ارزش درآمدی حدود ۴۰ میلیارد دلار در سال برای کشور دارد و تکمیل فازهای موجود در آینده قادر است درآمدی حدود ۱۰۰ میلیارد دلار برای کشور به ارمغان بیاورد.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز با تلاش متخصصان و تلاشگران کشور می توانیم به ملت ایران قول دهیم که دولت در پایان چهار سال خود، نه تنها بهره برداری از این حوزه را برابر با بهره برداری همسایگان می کند، بلکه آن را افزایش نیز خواهد داد تا بواسطه آن در راه توسعه کشور، گام های بلند و مهمی برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه" قرار بود فضای بین المللی نسبت به گذشته، فضای آرام تری باشد تا بتوانیم از آن برای توسعه کشور استفاده کرده و گام های مؤثری برداریم" ، تصریح کرد: امروز فضای کشور اینگونه است؛ البته معنای این سخن این نیست که رقبای ما دست از رقابت برداشته اند، اما به طور کلی فضا تغییر کرده است.

روحانی با بیان اینکه" امروز ایران در فضای منطقه ای شرایط بهتری پیدا کرده است" ، تصریح کرد: برای اولین بار در منطقه ایران در مجمع صادرکنندگان گاز به عنوان دبیرکل انتخاب شد و کشورها در سطح وزرای خود در این اجلاس شرکت کردند.

فضا برای انجام فعالیت های اقتصادی در کشور بیشتر شده است

ریس جمهور عصر روز گذشته از فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی در عسلویه بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند فعالیت ها و پیشرفت کارها در این فاز از میدان گازی پارس جنوبی قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه ای که با حضور مدیران و متخصصان صنعت گاز و پتروشیمی کشور در فاز ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی تشکیل شد با زرخیز توصیف کردن این منطقه از کشورمان گفت: امروز ما در شرایطی قرار داریم که با اقدامات سیاسی و بین المللی انجام شده از سوی دولت فضا برای انجام فعالیت های اقتصادی در کشور بیشتر شده است.

رییس جمهور با اشاره به تلاش ها و مدیریت خوب وزیر نفت و دیگر مسئولان در این بخش اظهار امیدواری کرد بواسطه این مدیریت، نه تنها یک پیشرفت، بلکه جهشی در بخش های مختلف صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور حاصل شود.

روحانی با اشاره به بازدید هوایی از منطقه پارس جنوبی و توضیحاتی که مسئولان در بخش های مختلف بازدید ارائه کردند، تصریح کرد: تمام این گزارش ها نشان می دهد که امروز همگی آستین ها را بالا زده و آماده برعهده گرفتن بار مسئولیتی سنگین در جهت رشد و توسعه کشور هستند.

رییس جمهور بخش گاز و پتروشیمی را از جمله بخش های مهم برای توسعه کشور برشمرد و افزود: هر ایرانی غیرتمند خواستار این است که این منطقه که میدانی مشترک محسوب می شود، برای تحول و پیشرفت سریع از توجه بیشتری نسبت به دیگر نقاط کشور برخوردار باشد.

روحانی با تاکید براین که در بسیاری از بخش ها، دولت تنها باید تسهیلات ارائه کرده و بخش غیردولتی پا به صحنه بگذارد و موجب تحول و پیشرفت شود، گفت: با این همه دولت آماده است تا با همه امکانات خود به منظور پیشرفت پروژه ها به این بخش کمک کند.

رییس جمهور با بیان این که امیدوارم امسال حداقل شاهد افتتاح بخش هایی از فاز ۱۲ پارس جنوبی باشیم، گفت: ان شاءالله با تلاش و همت متخصصان، شاهد تحول در این منطقه بوده و بتوانیم دل مردم را شاد کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات