پیش بینی ها از قیمت طلا حاکی از کاهش قیمت اونس جهانی طلا تا مرز ۱۱۲۵ دلار در سال آینده میلادی است.

به گزارش افکارنیوز ، تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که روند قیمت اونس جهانی طلا در هفته های آتی یک روند پیچیده خواهد بود.

در این نظرسنجی که از ۲۰ تحلیلگر تکنیکال کمک گرفته شده است، ۷ نفر معتقد بودند که قیمت ها افزایش می یابد، ۷ نفر اعتقاد داشتند که قیمت ها کاهش می یابد و ۶ نفر هم عنوان می کردند که قیمت ها تغییر زیادی نمی کند.

با این حال، در تحلیلی که کیتکو ارائه داده است، پیش بینی شده که میانگین قیمت اونس جهانی طلا تا پایان سال جاری میلادی در حد ۱۲۷۲ دلار خواهد بود. همچنین قیمت هر اونس طلا در سال آینده تا ۱۱۲۵ دلار کاهش می یابد.

در همین رابطه محمد کشتی آرای با اشاره به نظرسنجی ها در رابطه با پیش بینی قیمت طلا اظهار داشت: در نظرسنجی ای که صورت گرفته، ۶ نفر معتقد بودند که قیمت ها در هفته های آتی تغییری نمی کند و من نیز همین اعتقاد را دارم.

به گفته وی، ما در چند روز گذشته شاهد بودیم که شاخص خاصی در بازار جهانی اتفاق نیفتاده که بخواهد منجر به کاهش قیمت طلا شود، بنابراین در یک هفته آینده قیمت ها به همین شکل خواهد بود.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر ادامه داد: در یک هفته گذشته تغییرات قیمت اونس جهانی طلا در حد ۱۰ دلار و در ۴۰ روز نیز در حد ۱/۷ درصد کاهش قیمت داشته است.

کشتی آرای با اشاره به بازار داخلی طلا و سکه نیز تصریح کرد: در بازار داخلی با توجه به افت قیمت ها در هفته گذشته، تعادل عرضه و تقاضا در بازار به هم خورد، ولی در چند روز بعد با توجه به واقعی شدن قیمت، قیمت طلا و سکه به روال عادی برگشت.

وی خاطرنشان کرد: آرامش در بازار هم می تواند صنعت طلا را سامان دهد و هم سرمایه گذاران را راهنمایی کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات